a

İzin verilen haller dışında üniforma giymemek’ten polise verilen cezanın iptali. Göreve sivil gelmek.

Resmi göreve sivil kıyafetle gelen polis memuruna verilen disiplin cezası bölge idare mahkemesinde iptal ettirilmiştir.

İzin verilen haller dışında üniforma giymemek’ten polise verilen cezanın iptali. Göreve sivil gelmek.

Terör bölgesi olan ilde, polis memuruna resmi istihkaklı olarak uygulama noktasında görev yazılır. Polis memuru, terör bölgesinde olduğundan ve kendisine göreve intikal aşamasında araç tahsis edilmediğinden resmi kıyafetini görev yerinde giymek için yanına alır. Polis memuru görev yerine gittiğinde resmi kıyafetini giymek için kurumca kendisine yer hazırlanmadığı için resmi kıyafetini giyemez ve sivil çalışmak zorunda kalır.

Polis memuru hakkında “izin verilen haller dışında üniforma giymemek” ten soruşturma açılıp, savunma hakkı da ihlal edilerek 4 Gün Aylıktan Kesme Cezası verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak “izin verilen haller dışında üniforma giymemek” ten verilen Disiplin Cezasının İptali ve yoksun kaldığı parasal haklarının yasal faiziyle ödenmesi sağlanmıştır.

Not: Tercih Dışı Atama, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913 Polis Mevzuat

üniforma giymemek bölge idare mahkemesi
üniforma giymemek bölge idare mahkemesi
resmi görevde üniforma giymeyen polis
üniforma giymemek cezası

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tercih dışı atamanın durdurulması davası. İstanbul zorunlu atamanın durdurulması. Bölge idare mahkemesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.