a

Görevi savsaklamak ve görevde kayıtsızlık göstermekten bayan polise verilen cezanın iptalidir.

Görevinin bittiği söylenen polis memuru amire bilgi vermeden asıl görev yerine döndüğü için "görevi savsaklamak ve görevde kayıtsızlık göstermek" ten verilen cezanın iptalidir.

Görevi savsaklamak ve görevde kayıtsızlık göstermekten bayan polise verilen cezanın iptalidir.

Polis merkezinde çalışan bayan polis memuru, cinayet şüphelisi bayan şahsa doktor raporu ve ifade alımı esnasında nezaret etmesi için Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğince çağırılır. Cinayet şüphelisi bayan şahsın doktor raporu alındıktan sonra şüpheli şahıs Asayiş Büro Amirliğine teslim edilir. Bayan polis memuru oradaki görevli memurlara ‘başka görevinin olup olmadığını‘ sorması üzerine, oradaki görevli polislerin başka görevinin olmadığını söylemeleri üzerine, bayan polis memuru esas görev yerine döner.

Komiser yardımcısı olan Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amiri, bayan polis memurunun kendisine bilgi vermeden esas görev yerine döndüğü için hakkında rapor tutar. Polis memuru hakkında soruşturma açılarak Görevde kayıtsızlık göstermek, görevi savsaklamak veya geçerli bir özrü olmaksızın belirtilen sürede bitirmemek.” ten Kınama Cezası ve 2 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Cezanın İptali sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

görevi savsaklamak
görevi savsaklamaktan ceza
görevi savsaklama
görevi savsaklamak memura ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polislere ceza verme zaman aşımı süresini delen kanun maddesini Anayasa Mahkemesinde iptal ettirdik.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.