a

Tercih dışı atamanın durdurulması davası. İstanbul zorunlu atamanın durdurulması. Bölge idare mahkemesi.

Polis memurunun rızası dışında İstanbul'a tercih dışı ataması yapılır. Polis memurunun tercih dışı atamasının durdurulması yönünde açılan davasında Yürütmenin durdurulması kararı çıkarılmıştır.

Tercih dışı atamanın durdurulması davası. İstanbul zorunlu atamanın durdurulması. Bölge idare mahkemesi.

Polis memurunun genel atama döneminde ataması, yaptığı tercihlerin dışında İstanbul’a çıkar. Polis memurunun tercih dışı İstanbul atamasının İPTAL edilmesi için açılan davasında ilk derece mahkemesi İstanbul’da bir çok terör olayı olduğu, yoğun toplantı ve gösterilerin yapıldığı, spor müsabakalarının olduğu gerekçesiyle bu ile tercih dışı atamanın yapılmasının normal olduğu iddiasıyla yürütme durdurma talebini red eder.

Üst mahkemeye yapılan itiraz ile, her ne kadar belirtilen hususlar var ise de; genel müdürlüğün İstanbul’u tercih eden memurların atamalarını istanbul’a yapmayıp İstanbul’u istemeyen memurları zorla İstanbul’a göndermesi konusunda idarenin adil atama işlemi yapmadığı gerekçesiyle ilk derece mahkemesinin red kararını bozarak lehte Yürütmesinin Durdurulması Kararı çıkarılmıştır.

Not: Tercih Dışı Atama, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

tercih dışı atamanın durdurulması iptali bölge idare mahkemesi
tercih dışı atama bölge idare mahkemesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Resmi göreve sivil gelen polise verilen disiplin cezasının iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.