a

Resmi göreve sivil gelen polise verilen disiplin cezasının iptalidir.

Omuzu kırıldığı için resmi göreve sivil gelen polise verilen cezanın iptalidir.

Resmi göreve sivil gelen polise verilen disiplin cezasının iptalidir.

Polis memurunun geçirdiği trafik kazasında omuzu kırılır. 10’ar gün olarak sağlık raporu alır. Ancak tam iyileşmeden daha fazla rapor alabilme durumu olmasına rağmen rapor almayarak göreve başlama yapar. Polis memuru göreve yazılır. Ancak kırık omuzu iyileşmediği ve resmi kıyafeti giymekte zorlandığı için resmi kıyafetini giyemez ve polis yeleğiyle göreve gider. Durumdan da amirlerini bilgilendirmesine rağmen gittiği görevdeki yetkili diğer amir polis memurunun resmi göreve sivil geldiği gerekçesiyle hakkında rapor tutar.

Polis memuru ifadesinde de durumu belirtmesine rağmen maalesef alt ceza bile verilmeden “Mevzuat ve talimatlarla kendisine tevdi edilmiş görevlerin gerektirdiği sorumluluğu üstlenmekten imtina ettiğini gösterecek tavır ve davranışlarda bulunmak” tan KINAMA CEZASI ve 2 CEZA PUANI verilir.

Resmi göreve sivil gelen polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

göreve sivil gelen polise ceza
resmi göreve sivil gelen polise ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kişinin iffetine yönelik söz söylemek, fiil veya harekette bulunmak

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.