a

Kişinin iffetine yönelik söz söylemek, fiil veya harekette bulunmak

Kişinin iffetine yönelik söz söylemek, fiil veya harekette bulunmak'tan uzman çavuşa verilen disiplin cezasının iptalidir.

Kişinin iffetine yönelik söz söylemek, fiil veya harekette bulunmak

Halası ve halasının kızıyla ile aralarında yaşadıkları olaylar nedeniyle halasına hakaret içerikli sesli mesajlar gönderen Jandarma Uzman Çavuş’un şikayet edilmesiyle hakkında ”Kişinin iffetine yönelik söz söylemek, fiil veya harekette bulunmak” tan Disiplin Soruşturma açılır.

Gönderdiği sesli mesajlarda hakaret olduğu iddiasıyla uzman çavuşa ‘‘Kişinin iffetine yönelik söz söylemek, fiil veya harekette bulunmak” tan 24 AY UZUN SÜRELİ DURDURMA CEZASI verilir ve bu ceza brüt aylığının 1/2 oranında kesintiye çevrilir.

Uzman Çavuşun açılan davası kazanılarak Kişinin iffetine söz söylemekten verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

kişinin iffetine yönelik söz söylemek bölge idare mahkemesi kararı
kişinin iffetine yönelik söz söylemek disiplin cezası
kişinin iffetine söz söylemek cezası bölge idare mahkemesi kararı
kişinin iffetine yönelik söz söylemek bölge idare mahkemesi kararı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görevde iskambil oynadığı iddiasıyla bekçiye verilen disiplin cezasının iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.