a

Resmi kıyafetinin rengi değişen polise usulüne göre verilen emri yerine getirmemekten ceza

rengi değişen montunu değiştirmeyen polise amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemekten verilen cezanın iptali

Resmi kıyafetinin rengi değişen polise usulüne göre verilen emri yerine getirmemekten ceza

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü resmi karşılama tören mangasında görevli olan polis memurunun resmi montunun renginin soluk olduğundan dolayı amiri tarafından başka mont giymesi yönünde emir verilir. Polis memuru başka montun verilmediğini ve olmadığını şu anda değiştirmenin mümkün olmadığını beyanı üzerine polis memuru hakkında soruşturma açılarak “amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek” ten 24 ay uzun süreli durdurma cezası teklif edilip; geçmiş hizmetleri iyi olduğu ve performans puanı iyi ve çok iyi olduğu için alt ceza olarak 10 ay durdurma cezası verilmiştir. İdare mahkemesine açılan dava ile polis memuruna verilen ceza iptal ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Fazladan şark yapan, Atamada sorun yaşayan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

emri yerine getirmemek1
emri yerine getirmemek2
emri yerine getirmemek3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amirin talimat ve emirlerine uymayan memura ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.