a

Amirin talimat ve emirlerine uymayan memura ceza

Amirin verdiği "ceza yaz" emrini yerine getirmeyen polis memuruna verilen ceza

Amirin talimat ve emirlerine uymayan memura ceza

Araç içerisine fazla yolcu alan sürücüye ceza yazılması yönünde amir tarafından memura talimat verilir. İddiaya göre memur sürücünün hastası olduğu için sürücüye ceza yazmamış ve süreci uzatmıştır. Bunun üzerinde memura “Amir ve üstlerinin görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak yada bu uyarılara kayıtsız kalmak amir ve üstleri tarafından sorulan soruları gereken süre içinde yanıtlamamak” tan soruşturma açılıp 1 günlük aylıktan kesme cezası verilir. İdare mahkemesine açılan davayla verilen ceza iptal ettirilir.

Not: Disiplin cezası alan, Fazladan şark yapan, Atamada sorun yaşayan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Cumhurbaşkanına yönelik hakaret, onur, şeref ve saygınlığına saldırı içeren paylaşım yaptığı iddiasıyla meslekten çıkarma cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.