a

Uyuşturucu madde esrar bulundurmak nedeniyle polis okulundan ilişik kesilmesi.

Geçmişte üzerinde uyuşturucu madde - esrar, kenevir - bulundurduğu gerekçesiyle denetimli serbestlik verildiği nedeniyle okuldan ilişiği kesilen adayın Bölge İdarede Kazanılan davasıdır.

Uyuşturucu madde esrar bulundurmak nedeniyle polis okulundan ilişik kesilmesi.

Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan, geçmişte ” Kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde kabul etme ve bulundurma ” nedeniyle hakkında İstanbul 9. Sulh Ceza Mahkemesince hapis cezası verilmediği ve tedavi tedbiri uygulanmadığı ancak denetimli serbestlik tedbirinde tutulmasına ve uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında uzmanlık sahibi olan bir uzman rehberin görevlendirilmesine karar verildiği, verilen denetimli serbestlik tedbirine davacının uyması üzerine ” açılan kamu davasının düşürülmesine ” karar verildiği, karara itiraz edilmediğinden kesinleştiği, bilahare adayın girdiği polislik sınavı sonucunda 19. Dönem Polis Merkez Eğitim Merkezi öğrencisi olduğu, ” Alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş ve görüyor olmamak ” şartını taşımadığı tespit edildiğinden bahisle okuldan ilişiği kesilmiştir.

Adayın açılan davası Bölge İdare Mahkemesinde kazanılarak, yeniden okula dönüşü sağlanmıştır.

>>> EMSAL KARARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN <<<

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Biküspit aort kapak ( bicuspit aort )nedeniyle pomemden ilişiği kesilen aday

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.