a

Performans değerlendirme puanına nasıl itiraz edilir.

Düşük verilen performans değerlendirme puanına nasıl itiraz edilir.

Performans değerlendirme puanına nasıl itiraz edilir.

Amir bana kanuna aykırı emir verdi, ben sorumluluk almak istemediğimi, şayet bunu emrediyorsa yazılı olarak bana tebliğ edilmesini istediğimi söyledim. Emri yazılı olarak tebliğ etmek istemedi ve bu yüzden aramızda tartışma olmuştu. Performans paunları açıklandı, geçen yıl 4.70 puan verilmesine rağmen bu yıl 3.4 puan verilmiş. Düşük puan almayı hak edecek hiçbir olumsuz davranışım olmamasına rağmen bu yıl düşük puan verildi. Performans değerlendirme puanına itiraz etmek istiyorum, ne yapmam gerekiyor. Her zaman yanımızda olduğunuz için ve bizlere destek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

Cevabımız: Değerli takipçimiz, öncelikle şahsınıza verilen düşük performans puanı nedeniyle geçmiş olsun. Somut gerekçelere dayandırılmadan, haksız olarak şahsınıza verilen performans puanına itiraz şu şekilde olmaktadır.

Şöyle ki; polis ve bekçilere performans puanı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kurum İçi Bireysel Performans Değerlendirme Yönetmeliği kapsamında verilmektedir. Performans puanına itiraz hususu, ilgili yönetmeliğin 20. maddesinde şu şekilde geçmektedir.

Sonuçlara İtiraz madde 20:
Düşük performans değerlendirme puanı verilen personeller;
✓ Kurum içi (egm’ye) itirazlarını 20 Şubat’a kadar yapmaları gerekmektedir.
✓ İtiraz, personelin çalıştığı birimin personel işlerinden sorumlu şube müdürlüğüne/büro amirliğine yapılır.
✓ Bu birimler tarafından inceleme maddi hata yönüyle yapılır ve inceleme 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılır.
✓ Maddi hatanın tespiti halinde düzeltme yapılarak sonuç personele bildirilir.

Maddi hata tespit edilememesi halinde ise;
✓ Personelin performans değerlendirme puanına yapmış olduğu itiraz, personelin halen çalıştığı birim amiri tarafından değerlendirilir.
✓ Ancak, ilçe emniyet müdürlükleri/amirliklerinde çalışan personel tarafından performans değerlendirme puanlarına itiraz edilmesi halinde, bu itirazlar personelin halen çalıştığı İl Emniyet Müdürünce değerlendirilir.
✓ İtiraz üzerine yeni bir performans değerlendirme puanı verilmesi durumunda, verilen yeni değerlendirme puanı itiraz edilen performans değerlendirme puanından düşük olmaz.
✓ İtiraz üzerine yapılan tüm işlemler 1 Mart tarihine kadar sonuçlandırılır ve sonuç personele bildirilir.

Yukarıdaki maddeden anlaşılacağı üzere; 20 Şubat tarihine kadar, çalıştığınız birimin personel işlerinden sorumlu şube müdürlüğüne/büro amirliğine kurum içi itiraz etmeniz gerekmektedir. Kurum içi itirazınızdan sonuç alamadığınız durumda dava yoluna başvurarak düşük puanınızın iptali sağlanabilir. Bu konuda kazanılan çok sayıda emsal kararlar bulunmaktadır. Detaylı bilgi için 0552 559 4913 numarayı arayabilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Özkan TAŞKIN
    1 sene önce
    0 0

    Performans puanında yapılan bı yanlış var,tek amirle (şu an hatırlamıyorum)3.50 üzeri çıkılmiyo, başka bir birim amiri yada bı gorevdekiamir( yapılan görevden dolayı başarı yazarsa 4ü geçer,aksi taktirde 3.50 yi kimse aşamaz, Eskişehir de yaptığım itiraz sonrası zorla susturulmuş ve sadece benimkini artirmislardi,ona da itiraz ettim sonuç O

Sıradaki haber:

Polise düşük performans değerlendirme puanı verilmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.