a

Polise düşük performans değerlendirme puanı verilmesi.

Yıl sonu performans değerlendirme puanı düşük verilen memur ne yapmalı. Düşük performans puanına itiraz edilebilir mi?

Polise düşük performans değerlendirme puanı verilmesi.

Performans değerlendirme puanı açıklandı. Ben, daha önce çalıştığım yerdeki amirimi bana kötü davrandığı için idari olarak şikayet etmiştim. Ancak dilekçeme cevap bile verilmedi. Şarka atamam yapıldı, ilişik kesip burada göreve başladım. Ancak performans puanımı eski çalıştığım yerde şikayet ettiğim amir düşük vermiş. Kendisini şikayet ettiğimden dolayı beni cezalandırmak için 3.2 düşük performans puanı verdiğini düşünüyorum. Bana verilen düşük performans puanına itiraz etmek istiyorum ne yapmalıyım, yardımcı olabilir misiniz?

Cevabımız: Değerli takipçimiz, öncelikle şahsınıza verilen düşük performans değerlendirme puanı nedeniyle geçmiş olsun. Hiç bir somut gerekçeye dayandırılmadan düşük performans puanı verilmesi hukuka aykırıdır.

Şöyle ki; Performans Değerlendirme Puanları, 3201 Sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu madde 85’e dayanılarak, Emniyet Genel Müdürlüğü Kurum İçi Bireysel Performans Değerlendirme Yönetmeliği kapsamında “Genel Müdürlükçe üstlenilen görevlerin, belirlenen stratejik plan ve hedeflerin yerine getirilmesinde görevli personelin işindeki başarı düzeyini ölçmek ve personelin mesleki gelişimini sağlayarak kurum hizmetlerinin verimini arttırmak” amacıyla yapılmaktadır.

PERFORMANS DEĞERLENDİRME PUANI VERİLİRKEN
Personelin,
Yeniliklere açık bir biçimde gelişim için çaba göstermesi,

Göreviyle ilgili problemleri zamanında tespit ederek çözüm üretmesi,

Grup bilinci içinde çalışması,

Emniyet Genel Müdürlüğünün ve biriminin hedef ve amaçlarını gerçekleştirmek için çalışması
Polislik mesleğini temsil etmesi,

Mesleğin ve görevin gerektirdiği kılık kıyafet kurallarına uyması,

Görevin gerektirdiği fiziki yeterliliğe sahip olması,

Kamu kaynaklarını etkili ve verimli kullanması,

İşiyle ilgili güvenlik prosedürlerine uyması,

Zati demirbaş ve tabanca atışı,

MP-5 makinalı tabanca atışı,
gibi etkenlere bakılarak performans değerlendirme puanı verilmektedir.

Yukarıda belirtilen maddelerde düşük puan vermeyi gerektirecek olumsuz davranışlarınızın olmaması, şahsınız hakkında adli veya idari bir soruşturmanın olmaması, silah atışlarınızın kötü olmaması gibi hususlar birlikte değerlendirildiğinde; diğer personellere oranla şahsınıza düşük performans puanı verilmesi eşitlikte ilkesine aykırıdır. Ayrıca yine hayatın olağan akışına uygunluk ilkesi çerçevesinden değerlendirilince, somut gerekçelere dayandırılmadan, performans puanı verilirken tarafsız, adil ve objektif bir değerlendirme yapılmadığı açıktır. Bu nedenle şahsınıza düşük performans puanı verilmiş olması hukuka aykırı olup, düşük performans puanınızın iptali için dava açılması gerekmektedir.

Performans puanı düşük verilen memurlar, puanlarının yükseltilmesi ve düşük puanlarının iptali için 0552 559 4913 numarayı arayarak detaylı bilgi alabilirler. Düşük verilen performans puanlarının iptali konusunda avukat beylerin kazandıkları çok sayıda emsal kararlar bulunmaktadır.

BAZI EMSAL KARARLAR İÇİN >>TIKLAYIN<<

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Emniyet dış temsilciliklerin korunmasında görevlendirilecek emniyet personelleri şartları. Emniyet misyon koruma sınavı şartları.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.