a

Paem sınav sonuçlarına itiraz.

Paem 8 ilk derece amirlikte başarısız sayılan adayların itiraz hakkı. Paem 8 sınav sonucuna itiraz.

Paem sınav sonuçlarına itiraz.

Polis Akademisi tarafından 8. dönem paem sonuçlarının açıklandığını duyurmasıyla birlikte çok sayıda aday sınavdan başarısız sayıldı veya başarı sıralamasına giremedi. Yönetmelik değişmeden önce 70 puanı aşan adaylar, toplam kontenjanın 10 katı kadarı başarılı sayılıyorken, yeni yönetmeliğin “PAEM öğrenci kontenjan sayısının dört katı kadar aday başarılı sayılır” hükmü gereği 4 katı kadar aday başarılı sayılmıştır. Bir çok aday eski yönetmelik şartları ile sınava girdiğini ancak sonucun yeni yönetmelik kapsamında açıklandığını, mağdur oldukları şeklinde sayfamıza mesajlar göndermektedir. Yapılan bu işlem adil, vicdani değildir, hukuka aykırıdır. Bu şekilde mağdur olan adayların başarılı sayılarak başarı listesine girebilmeleri için dava açılması gerekmektedir.

PAEM SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ
Paem 8 Adayları, sınava eski yönetmelik şartları kapsamında girdiler. Sınava girdikleri şartlar kazanılmış hak olarak değerlendirilip, girdikleri şartlar kapsamında sınav sonuçlarının açıklanması beklenirken, yönetmelik değişikliğinden sadece 1 gün sonra sonuçların açıklanması hayatın olağan akışı kapsamında değerlendirildiğinde normal bir durum değildir. Sınav sonuçlarının açıklanması için yönetmeliğin değişmesinin beklendiği sonucu çıkmaktadır.

Yönetmelik değiştiği zaman lehteki durumun uygulanması gerekirdi. Dolayısıyla sınava giren adaylar için eski yönetmeliğin 10 katı kuralı lehte olarak uygulanması gerekirken yeni yönetmeliğin 4 katı kuralının uygulanmış olması hukuka aykırı bir işlemdir. Zira adaylar eski yönetmeliğe göre başarı listesinde olması gerekirken başarısız sayılarak mağdur edilmiş oluyorlar. Bu şekilde mağdur olan adayların ev başarı listesine giremeyen adayların başarı listesine girebilmeleri için sonuca dava ile itiraz etmeleri gerekmektedir. Sonuca dava ile itiraz ve detaylı bilgi için 0552 559 4913 numarayı arayıp görüşebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (1)
  • İbrahim
    4 hafta önce
    0 0

    10 katı yerine 4 katı cagrilmasi daha doğru bir karar. Torpil iddialarını azaltır.

Sıradaki haber:

Paem 8 kat kuralı ve Paem 4 kat kuralı nedir?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.