a

Mazeret ataması sonuçları açıklanmadı ne yapmalıyım?

Soru: Bir çok arkadaşımın mazeret ataması sonuçları açıklandı ama benimkisi daha açıklanmadı ne yapmalıyım?

Mazeret ataması sonuçları açıklanmadı ne yapmalıyım?

Benimle birlikte mazeret atamasına başvuran arkadaşın ataması sonuçlandı ama benimkisi daha açıklanmadı. Atamalar ne zaman açıklanır, ne yapmam gerekiyor, bilgi verebilirseniz sevinirim.

Cevabımız: Değerli takipçimiz, Eylül ayından önce yapmış olduğunuz atama başvurusu, yönetmeliğinin 3. maddesindeki “Genel atama dönemi dışında Şubat ve Eylül aylarında..” hüküm gereği en geç Eylül ayı sonunda açıklanması gerekir.

Son 2 yıldır atamalar aynı tarihte değil, peyder pey açıklanmaktadır. Dolayısıyla henüz atama sonucunuz açıklanmadı ise yönetmeliğin ilgili maddesi gereği mazeret ataması Eylül ayında açıklanması gerektiğinden Eylül ayının sonuna kadar beklemenizi tavsiye ederiz.

ÖNEMLİ UYARI: Eğer genel atamadan önce başvuruda bulunduysanız ve genel atama döneminde atamanız yapılmamakla birlikte; pbs’nizde “mazeret ataması döneminde değerlendirilecektir” şeklinde bir bilgi de düşmemiş ise ve size hiç bir şekilde cevap da verilmemişse atama talebiniz red edilmiş sayılır. Eylül ayı sonuna yaklaşmadan ve zaman kaybetmeden mazeret ataması sonuçlarının hepsi açıklanmadan en kısa sürede yeniden başvuru yapmanızı öneriyoruz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Ömer
    3 ay önce
    0 0

    bu yıl mayısın 2sinde nikahtan hemen sonra eş durumundan dolayı erzurum iline dilekçe vereceğim, mazeret dönemini kaçırdığım için mayısta dilekçe verirsem genel atama döneminde cevabı olurmu

Sıradaki haber:

Genel atamada ataması çıkan polis ne zaman ilişik keser. En geç ne zaman ilişik kesilir?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.