a
 • Polis Mevzuat
 • Haberler
 • Gönüllü ikinci şark ataması yapılabilecek. Polisin kendi talebi ile ikinci bölgeye atama.

Gönüllü ikinci şark ataması yapılabilecek. Polisin kendi talebi ile ikinci bölgeye atama.

Polisler gönüllü şark ataması talep edebilecekler.

Gönüllü ikinci şark ataması yapılabilecek. Polisin kendi talebi ile ikinci bölgeye atama.

Değişen emniyet atama yönetmeliğinde yapılan değişikliklerden biri de gönüllü ikinci şark ataması talep eden personelleri kapsıyor. Polisler gönüllü ikinci şark ataması talep edebilecekler. Gönüllü ikinci şark ataması talep eden polisin, ikinci şarka atamasının yapılabilmesi için birinci bölgede (batıda) en az 3 yıl çalışıp çalışmadığına bakılacak. En az 3 yıl batıda çalışma şartını sağlaynlan polisin ikinci şarka ataması yapılabilecek.

Yönetmelikteki ilgili hüküm şu şekildedir
Aynı yönetmeliğin 24 üncü maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“İkinci bölge hizmetine kendi talebi ile birden fazla kez atanmak isteyenlerin müracaatları halinde en az 3 yıl birinci bölge hizmetini tamamlamaları şartı ile ihtiyaç durumu göz önünde bulundurulmak suretiyle ikinci bölgeye atamaları yapılabilir. bu şekilde gönüllü olarak ikinci defa atanan personel 23 üncü maddenin birinci fıkrasında belirtilen şekilde bölgedeki hizmet süresini tamamlamak zorundadır.”

Buna göre gönüllü olarak ikinci şarka atama talep eden personellerden en az 3 yıl birinci bölge hizmetini yapanlar gönüllü olarak ikinci bölgeye atanabilecek.

Bu atamada, 23 üncü maddenin birinci fıkrasında belirtilen şekilde bölgedeki hizmet süresini tamamlamak zorunluluğu vardır.

Madde 23 birinci fıkra: Personelin bölgelere göre birimlerdeki hizmet süreleri ekli (1) sayılı cetvelde gösterilmiştir. Ancak emniyet amiri ve emniyet müdürü rütbesi hariç ikinci bölge hizmetine ikinci defa ataması yapılan personel, ekli (1) sayılı cetvelde gösterilen birimlerin hizmet sürelerinden (hizmet süresi iki yıl olan birimler hariç) bir yıl eksik görev yapması durumunda ikinci bölge görevini tamamlamış sayılır.

Sonuç olarak, gönüllü olarak ikinci şarka atanan personeller 2 yıllık yerler hariç, atandıkları yerin zorunlu hizmet süresinden 1 yıl eksik hizmet yapmaları durumunda gönüllü şark görevlerini tamamlamış sayılacaklar.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (5)
 • Kağan
  1 sene önce
  0 0

  Size ve değerli büyüklerime sevgiler saygılar sunarım. Ben ilk görev yerimde yani 1. Bölgede 2 yıl 5 ay gibi bir süre çalıştıktan sonra 2.bölgeye geldim. Şimdi 2.bölge sürem doldu ancak 2.şark görevi yapmak istiyorum. Ben 3 yıl olmadan 1.bölgeden geldiğim için gönüllü 2.şark yazamaz mıyım ? Mecburi 1. Bölge bir ile mi gitmem gerekiyor ? 1 bölge bir yere gidip 8 ay çalışıp bu şartı tamamladıktan sonra mı geçebilirim Gönüllü 2.bölgeye ? Çok teşekkür ederim Allah’a emanet olun ????️

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  Kağan bey hali hazırda birinci bölgede bulunmadığınız için ikinci bölgede ikinci şark için talepte bulunabilirsiniz. Siz aynı yerde kesintisiz şark kapsamında değerlendirilerek görev yapabilirsiniz.

 • Kaptan
  1 sene önce
  0 0

  Bişey soracam. Biraz uzun olacak ama kusuruma bakmayın…Şimdi batı ilinde 2 yıl 3 ay görev yaptım 2019 temmuzda şarka geldim burası 4 yıla düştü şimdi tayinci olduk. Şarktan şarka gitmek istiyorum. Yönetmelikte yeni bişey eklenmiş. Şarktan şarka atama için kişinin batı ilinde 3 yıl fiilen çalışması halinde gidebilir denilmiş. Şimdi nasıl olacak 8-9 ay için batı yapıp sonrasında mı gidebilecem 2. şarka?

 • Eser
  1 sene önce
  0 0

  Şarktan dönüş yılım 2020, gönüllü şark modülü açılmamış, dilekçe mi yazmam gerekir.

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  Eser bey merhabalar, sistem üzerinden başvuru yapamıyor iseniz yazılı olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Sıradaki haber:

Polisler yaş haddine 5 yıl kala atama talep edebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.