a

Genel müdürlük resen ilişik kesebilir mi? Polis ipka, durdurma ve atamanın ertelenmesi.

Genel atama döneminde ataması çıkan polisin mazereti olmasına rağmen genel müdürlük re'sen ilişiğini kesebilir mi?

Genel müdürlük resen ilişik kesebilir mi? Polis ipka, durdurma ve atamanın ertelenmesi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 03.06.2024 yıl ve 14 numaralı genelgesinde “2024 yılı genel atama dönemi ve daha önceki tarihlerde il/biriminizden başka bir il/birime ataması yapılan personelin ilişiklerinin kesilmemesi halinde Personel Başkanlığımız tarafından re’sen ilişikleri kesilecektir” diyor. Benim mazeretim var bu mazeretime bakılmadan benim gibi olanların da ilişikleri re’sen kesilir mi?

Cevabımız: Değerli takipçimiz Emniyet Genel Müdürlüğü 2024 Yılı Genel Atama Dönemi İlişik Kesme İşlemleri konulu genelgesinde; 2. bölgeden 1. bölgeye veya 2. bölgeden yine 2. bölgeye ataması yapılan personellerin ilişik kesme işlemlerinin atama yönetmeliği kapsamında belirtilen hususlara dikkat edilerek ilişiklerinin kesilmesi talimatı verilmiştir. Örneğin;
– 15 ekimden sonra göreve başlayanların ilişikleri, hizmet sürelerini tamamladığı tarihte,
– 31 Aralık 2024 tarihinden sonra hizmet sürelerini tamamlayanların hizmet sürelerinin %100’ünü tamamladıkları tarihte ilişiklerinin kesileceğini,
– Kalkınmada öncelikli illerden 2. bölgede il/birimlerinde görev yapan personellerin 527 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kademe hak edecek olan personelin ilişiğinin kademe hak etme durumu göz önünde bulundurularak personeli mağdur etmeyecek şekilde kesileceği,
– Eşi öğretmen olan veya başka kurum ve kuruluşlarda görev yapan personellerin eşlerinin atama yeri belli oluncaya kadar ilişiklerinin kesilmemesi gerektiği gibi hususlar belirtildikten sonra geçmiş yıllarda genelgede belirtilen tarihlerin geçmiş olmasına rağmen personelin ilişiğinin kesilmediği genelgede belirtilen hususlara riayet edilerek ilişiklerin kesilmesini aksi halde genel müdürlükçe ilişiklerin re’sen kesileceğini belirtmiştir.

Bu durum mazereti olup da ipka, durdurma veya erteleme talebinde bulunan personeller için değil, yukarıda belirtilen hususlara rağmen ilişiği kesilmeyen personelleri kapsamaktadır. Sonuç olarak geçerli mazeretiniz varsa ve bu kapsamda ipka, durdurma veya erteleme talebiniz varsa genel müdürlük re’sen ilişiğinizi kesmeyecektir.

Not: Tercih Dışı Atama, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Genel atamada mazeret atamaları sonuçları açıklanmadı mı? Mazeret ataması sonucu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.