a

Genel atamada mazeret atamaları sonuçları açıklanmadı mı? Mazeret ataması sonucu.

Mazeret ataması sonucu açıklandı mı?

Genel atamada mazeret atamaları sonuçları açıklanmadı mı? Mazeret ataması sonucu.

Genel atamalardan önce mazeret ataması talebinde bulundum. Pbs (Personel Bilgi Sistemi)’nde genel atama döneminde değerlendirilecektir diyordu. Genel atama sonuçları açıklandı, bazı arkadaşların mazeret atamaları da açıklandı ancak benim atamam yapılmadı. Ne yapmam gerekiyor?

Cevabımız: Değerli takipçimiz, genel atamadan önce yapmış olduğunuz atama talebinize karşın genel atama döneminde değerlendirileceği belirtilmesine rağmen atamanız hakkında hiç bir gelişmenin olmaması, olumlu veya olumsuz cevap verilmemiş olması nedeniyle talebiniz zımnen red edilmiş sayılır. Talebinizin zımnen reddi üzerine atamanızın yapılması için dava yoluna başvurulması gerekmektedir.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği‘nin 18. maddesindeki “Mazeret atamaları aşağıdaki hâllerde talep edilebilir:
Genel atama döneminde atamaya tabi personelden mazereti bulunanlar, mazereti ile ilgili belgeleri en geç Şubat ayında yayımlanan genelgede belirtilen süre içerisinde iletmek zorundadır.” hükmü kapsamında usulüne uygun olarak başvuru yapmışsınız. Ancak genel atama döneminde atamanız yapılmamış ve 30 gün içinde de tarafınıza cevap verilmemiştir. İdari Yargılama Usulü Kanunu madde 10: “Otuz gün içinde bir cevap verilmezse istek reddedilmiş sayılır. İlgililer otuz günün bittiği tarihten itibaren dava açma süresi içinde, konusuna göre Danıştaya, idare ve vergi mahkemelerine dava açabilirler.” hükmü gereği talebiniz red edilmiş sayıldığından dava açılması gerekmektedir.

Dava yoluyla atamanızın yapılması ve Detaylı Bilgi için 0552 559 4913 numarayı arayıp görüşebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tercih dışı atamanın iptali için ne yapılmalıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.