a

Geçici görev yolluğunun verilmesi konusunda kazanılan dava. Geçici görev ücreti.

Başka bir ile geçici görevlendirme ile atanan polis memurunun geçici görevli çalıştığı sürelerdeki geçici görev yolluğunun verilmesi yönünde kazanılan davadır.

Geçici görev yolluğunun verilmesi konusunda kazanılan dava. Geçici görev ücreti.

Eş durumu veya başka nedenlerle atama talep eden bir çok memurun ataması geçici olarak yapılıp, kendisi atama talep ettiği için geçici görev yolluğu verilmiyordu. Her ne nedenle olursa olsun polis memuru geçici görevlendirme ile başka bir il’e gönderilirse 1 yılda 90+90 toplamda en az 180 gün geçici görev ücreti verilmesi gerekir.

Dava Konusu: Polis memurunun başka bir ile geçici görevlendirmesi yapılır. Ancak geçici görev yolluğu verilmez. Polis memuru geçici görev yolluğunun verilmesi için kuruma dilekçe ile yazılı başvuruda bulunur. Ancak kurum, polis memuruna geçici görev ücretinin verilmeyeceği şeklinde cevap verir.

Polis memuruna geçici görev yolluğunun verilmesi yönünde açılan davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

geçici görev yolluğu emsal kararı geçici görev ücreti
polise geçici görev ücreti
geçici görev ücreti emsal karar

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amir veya üste hakaret etmek ‘ten polis memuruna verilen cezanın iptali. Bölge idare mahkemesi kararı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.