a

Amir veya üste hakaret etmek ‘ten polis memuruna verilen cezanın iptali. Bölge idare mahkemesi kararı.

Telefonda komiserle sinkaflı şekilde konuştuğu iddiasıyla polis memuruna Amir veya üste hakaret etmek 'ten verilen cezanın iptalidir.

Amir veya üste hakaret etmek ‘ten polis memuruna verilen cezanın iptali. Bölge idare mahkemesi kararı.

Polis memuru hakkında, amiri konumundaki komiser yardımcısına telefonda konuşurken “Senin de Müdürünün de topunuzun, alayınızın anasını sinkaf ederim” dediği gerekçesiyle adli ve idari soruşturma açılır. Adli soruşturmadan Kovuşturma Yapılmasına Yer Olmadığına Kararı verilmesine rağmen, idari olarak “Amir veya üste hakaret etmek” ten 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası verilir.

Polis memurunun cezasının iptali yönünde açılan davasında ilk derece mahkemesi olumsuz cevap vermiş. Bunun üzerine Bölge İdare Mahkemesine itiraz edilerek, polis memuruna verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının KESİN OLARAK İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amir veya üste hakaret etmek bölge idare mahkemesi kararı
amir veya üste hakaret etmek
amir veya üste hakaret etmek bölge idare mahkemesi kararı
amir veya üste hakaret etmek cezası bölge idare mahkemesi kararı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tavla oynayan polise görev veya hizmetle ilgisi olmayan işlerle uğraşmak ‘tan verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.