a

Geçici görev yazılan polise yol izni. Başka bir ile geçici görevlendirilen polise yol izni verilir mi?

Başka bir ile geçici olarak görevlendirilen polis memurlarına yol izni verilmesi gerekir.

Geçici görev yazılan polise yol izni. Başka bir ile geçici görevlendirilen polise yol izni verilir mi?

Polis memuru olarak çalışıyorum, geçici görevlendirme ile başka bir ile görevlendirmem yapıldı. Ancak ben geceden çıkacağım, bana öğleden sonra geçici görev yerime aracın hareket edeceğini söylediler. Geceden çıkıp doğru düzgün İstirahat etmeden yola gideceğim. Geçici görev yazılan polise yol izni verilmesi gerekmiyor mu?

Cevabımız: Değerli takipçimiz, asli görev yerinden başka bir ile geçici olarak görevlendirilen polise gidiş dönüş için en az 1 gün en fazla 2 gün yol izni verilmesi gerekir. Kaldı ki görevden çıkıp hiç izin verilmeden başka bir ile gitmeniz her durumda mümkün olamaz. Örneğin 600 km üstü bir ile gidebilmek için yolda en az 12 saat ile 24 saat süre geçer, bu durumda yol izni verilmeden o ile bu süreden önce ulaşmanız bile mümkün olamaz. Bu yüzden başka bir ile geçici görevli olarak görevlendirilen memura yol izni verilmesi gerekir.

İçişleri Bakanlığı’nın “Yıllık, mazaret ve aylıksız iznin kullanımına ilişkin hususlar“ın düzenlendiği 2009/89 sayılı genelgesinde bu konuya açıklık getirilmişti.

İlgili madde şu şekildedir: 1/f-) Merkez ve taşra teşkilatında görevli olup, alınan geçici görevlendirme onayına istinaden çalıştığı il dışında görevlendirilen personele gidiş için en az 1 (bir) en fazla 2 ( iki) ve dönüş için en az 1 (bir) en fazla 2 (iki) gün yol izni verilmesini, yol izninde gidilecek yerin 600 km’ye kadar (1) gün, 600 km’den sonra (2) gün olarak hesaplanmasını,

Sonuç olarak; geçici görevlendirmelerde polis memurlarına en az 1 gün en çok 2 gün olmak üzere yol izninin verilmesi gerekir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

10 yıl çalışan polis istifa ederse silahını alabilir mi? Meslekten ayrılan polis silah ruhsat harcını öder mi?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.