a

Egm Performans Değerlendirme Puanlarını Açıkladı

Egm Performans Değerlendirme Puanlarını Açıkladı

2019 yılına ait bireysel performans değerlendirme puanları açıklandı. Açıklanan performans puanları bir çok polis memurunun beklentilerinin altında kaldı. Düşük puan verilen çok sayıda polis memuru performans değerlendirme puanına itiraz etmek istiyor.

5 puan üzerinden verilen bireysel performans değerlendirme puanları aşağıdaki şekilde derecelendirilir.

• Yetersiz performans değerlendirme puanı; 1,00 ila 1,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.

• Yeterli ama kendisini geliştirmesi gerekir performans değerlendirme puanı; 2,00 ila 2,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.

• İyi performans değerlendirme puanı; 3,00 ila 3,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.

• Çok iyi performans değerlendirme puanı; 4,00 ila 5,00 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlardır.

Performans değerlendirmesi düşük gelen personeller ne yapmalı

• Kurum içi (egm’ye) itirazlar 25 Şubata kadar yapılmalı.

• Değerlendirilmesi yapılan personelin çalıştığı birimin personel işlerinden sorumlu şube müdürlüğüne/büro amirliğine yapılır.

• Bu birimler tarafından inceleme maddi hata yönüyle yapılır ve inceleme 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılır.

• Maddi hatanın tespiti halinde düzeltme yapılarak sonuç personele bildirilir.

Performans puanı düşük verilen polis memurları kurum içi itiraz veya idare mahkemesine itiraz ederek düşük verilen performans puanını yükseltebilir. Kurum içi itirazlarda genelde sonucun değişmediğini gören çok sayıda polis memuru geçen yıllarda idare mahkemesine davalarını açmak için avukatlarımızdan hukuki destek aldılar. Düşük performans puanının iptaline dair kazanılan çok sayıda örnek kararlarımız mevcuttur. İdare mahkemesine dava açmayı düşünen polis memurları 0552 559 4913 numaralı hattan avukatlarımıza rahatlıkla ulaşıp hukuki destek alabilirsiniz.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya her türlü konularda idare ile sorun yaşayan tüm personeller, bizlerle irtibata geçmeniz durumunda, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için İptal davaları açılacaktır. Bizi aramanız yeterlidir.

GSM: 0552 559 4913

www.polismevzuat.com

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Bekçi’lerin Yetkileriyle İlgili Kanun Teklifi TBMM’de

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.