a

Depremzede polislerin atama hakkı. Depremden etkilenen polisin atama hakkı var.

Deprem bölgesindeki polis memurlarının atama hakkı var mıdır?

Depremzede polislerin atama hakkı. Depremden etkilenen polisin atama hakkı var.

Polis Mevzuat merhaba, ben deprem bölgesinde polis olarak görev yapıyorum. Depremde evimiz yıkıldı, doğru düzgün kalacak yerimiz yok, şartlar maalesef çok kötü. Deprem bölgesindeki polis memurlarının, depremzede polislerin atama hakkı var mıdır? Bu konuda bilgi verirseniz çok seviniriz.

Cevabımız: Değerli takipçimiz, öncelikle ülkemizde yaşanan deprem afeti nedeniyle size ve bütün depremzedelere geçmiş olsun. Ülkece yaralarımızı en kısa sürede sarmak ümidiyle.. Sorunuzun cevabına gelecek olursak; evet deprem nedeniyle polis memurlarının atama hakkı vardır. Ancak deprem bölgesindeki bütün polislerin değil. Emniyet Atama Yönetmeliği kapsamında, depremde evi yıkılan polis memurlarının atama hakkı vardır. Dilerseniz bu konuyu Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında inceleyelim.

İlgili yönetmeliğin depremzedeleri kapsayan “Zamandışı Atama” başlıklı 19. madddesi:
Aynı il içerisindeki farklı birimler arasında, birimlerin kendi içinde veya aşağıdaki yazılı hallerde genel atama zamanına bağlı kalınmaksızın her zaman atama ve yer değiştirme yapılabilir.

f) Deprem, heyelan ve sel baskını gibi tabii bir afet sebebiyle hizmet yaptığı bölgede evi yıkılan personelin kendi isteği üzerine.

şeklinde düzenlenmiş olup; deprem, heyelan ve sel baskını gibi afetler sonucu evi yıkılan polis memurlarının kendi istekleri üzerine atamalarının yapılacağı hükme bağlanmıştır.

Sizin de depremde eviniz yıkıldığı için Emniyet Atama Yönetmeliğinin 19. maddesi gereği atama hakkınız vardır.

Ayrıca, aynı yönetmeliğin 3. maddesinde Zamandışı atama: “Genel atama ve mazeret atama dönemlerine bağlı kalınmaksızın bu Yönetmelikte belirtilen sebeplerle yılın her ayında yapılan atamaları, ifade eder.” şeklinde hükme bağlanmış olup; genel atama veya mazeret atama aylarını beklemek zorunda değilsiniz. İstediğiniz zaman atamanız yapılabilir.

Yeniden çok geçmiş olsun.. Rabbim en kısa sürede yaralarımızı sarmamızı nasip etsin..

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913





YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
  • SERKAN
    2 hafta önce
    0 0

    Merhaba benim kütüğüm Adıyaman şuan afet bölgesi şark görevini adıyaman da yapabilirmiyim

  • admin
    2 hafta önce
    0 0

    Emniyet atama yönetmeliği madde 7 gereği polis memurları nüfusa kayıtlı oldukları illere atanamazlar maalesef.

Sıradaki haber:

İlk kez şarka atanacak polis batıdaki zorunlu hizmet süresini tamamlamak zorunda mı?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.