a

Çarşı ve mahalle bekçileri şube müdürlüğü kuruldu.

Çarşı ve mahalle bekçileri şube müdürlüğü ve alt birim amirlikleri kuruldu.

Çarşı ve mahalle bekçileri şube müdürlüğü kuruldu.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Teşkilatlanma İşleri” konulu resmi yazı ile İçişleri Bakanlığının uygun görmesine istinaden Çarşı ve Mahalle Bekçileri Şube Müdürlüğü‘nün kurulduğu bildirildi. Ayrıca Bekçilerle ilgili kurulan yeni şube müdürlüğünün altında;
İdari Büro Amirliği,
Adli ve İdari İşlemler Büro Amirliği,
Analiz ve Değerlendirme Büro Amirliği de oluşturuldu.

Gönderilen Yazıda:
“Asayiş Daire Başkanlığı hizmetlerinin daha verimli kullanılması amacıyla; İdari Büro Amirliği, Adli ve İdari İşlemler Büro Amirliği, Analiz ve Değerlendirme Büro Amirliğinden oluşan Çarşı ve Mahalle Bekçileri Şube Müdürlüğünün kurulması, İçişleri Bakanlığı oluru ile uygun görülmüştür” denilmektedir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (3)
 • 123.
  2 sene önce
  1 0

  Faydası nedir bu işin iyi mi oldu kötü mü

 • Soru
  2 sene önce
  2 1

  Merhaba kolay gelsin. Kurulmuş olan İdari Büro Amirliği, Adli ve İdari İşlemler Büro Amirliği, Analiz ve Değerlendirme Büro Amirliği sadece Ankara’da mı kurulacak yoksa Ankara dışında geri kalan bütün illerede kurulacak mı ?

 • admin
  2 sene önce
  1 0

  Bu hususta detaylı bilgilendirme yapılmamakla birlikte; uygulamada illerde merkezde tek şube müdürlüğü, ilçelerde büro amirlikleri olur. Ancak bekçiler için kurulan yeni şubenin örneği olmadığı ve ilk olduğu için uygulama nasıl olur zamanla görülür..

Sıradaki haber:

2022 yılı eylül ayı emniyet mazeret ataması sonuçları açıklandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.