a

2022 yılı eylül ayı emniyet mazeret ataması sonuçları açıklandı.

Mazeret ataması sonuçları açıklandı.

2022 yılı eylül ayı emniyet mazeret ataması sonuçları açıklandı.

Binlerce polisin beklediği 2022 eylül ayı mazeret ataması sonuçları açıklandı. Geçen yıllarda da olduğu gibi bir çok adayın pbs sisteminde atama talepleri halen “mazeret ataması döneminde değerlendirilecektir” şeklinde yazıyor. Daha önceki atama sonuçlarında atamalar peyder pey açıklanmıştı. Atama sonucu henüz netleşmeyen personellerin eylül ayı sonuna kadar beklemeleri gerekmektedir. Bu süre içinde atama durumunuz netleşecektir.

Ataması yapılan personellere hayırlı olsun, yeni görev yerlerinde başarılar dileriz..





YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (24)
  • Mehmet
    2 sene önce
    0 0

    Eğitim durumundan tayin olarak geldiğim il de, ilçeye verilebilirmiyim… Çocugun okulu merkez de…?

  • Mrt10
    2 sene önce
    0 0

    Merhaba, 6 yılı dolmuş memur olarak şark ilindeyken kurumlar arası geçiş yapabilme durumumuz nedir, mahkemeyle de olsa geçiş olur mu yoksa şarkın bitmesini mi beklemek gerekiyor

  • admin
    2 sene önce
    0 1

    Merhabalar Mert bey şark yapma zorunluluğu yoktur. Hatta buna dair kazandığımız emsal kararlarımız da vardır.

  • Kml
    2 sene önce
    0 0

    Merhaba çarşı mahalle bekçisiyim eşim özel sektörde 2 sene içinde sgk prm sayısını doldurdu ona tabi olup başka ilçeye atanabilirmiyim ?

  • admin
    2 sene önce
    0 0

    Kml bey merhabalar, Bekçiler mahalli olarak atanırlar. Ancak geçerli mazeretleri olması halinde başka ile atanabilirler.

    Aile bütünlüğünün korunması gereği eşinizin yanına atanabilirsiniz. Bu konuda çok sayıda bekçinin ataması yapılmıştır.

  • Muhmt5
    2 sene önce
    2 0

    Bu mazeret ataması sadece polisler için mi?

  • admin
    2 sene önce
    1 0

    Emniyet atama yönetmeliği madde 2 ‘de hangi personelleri kapsayacağı şu şekilde izah edilmektedir. “Bu Yönetmelik, çarşı ve mahalle bekçisi unvanlı personel hariç, emniyet hizmetleri sınıfında görevli her derecede ve rütbedeki personelin atama ve yer değiştirmelerinde gözetilecek temel ilkeleri, bölgeleri ve personelin bu bölgelerdeki hizmet sürelerini, bölgeler arasında ve bölge içinde yer değiştirme esas ve usullerini ve bu konulara ilişkin diğer hükümleri kapsar.”

  • Hakan Kara
    2 sene önce
    1 0

    İyi günler.İstifa eden personel 1 yıl sonra geri mesleğe dönebilir mi?

  • admin
    2 sene önce
    0 0

    Hakan bey 657 sayılı dmk madde 92 gereği istifa eden memur yeniden mesleğe dönebilir.

    Madde 92: İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler.

  • Gonulss Gonulss
    2 sene önce
    0 0

    Merhabalar,Doğum yerim Antalya nın bir ilçesi. ilk görev yerim Antalya.Şırnakta 1. şark görevimi tamamladım. eşim antalya da kadrolu memur. şarkdönüşü 1. tercihim antalya olmasına rağmen vermediler, 2. tercihim olanıspartaya verdiler. mazeret döneminde eş durumundan tayin istedim. olumlukarşılanır mı? 1 sefere mahsus eşin bulunduğu yere polisi verirler mi? ya dageçici görev istesem napmam lazım?

  • admin
    2 sene önce
    1 0

    Gönül hanım merhabalar, sadece 1 kere eşe tabi olma zorunlulugu yotkur. Birden fazla kez eşe tabi olunarak esinizin yanına atanabilirsiniz. Ancak polislerin zorunlu hizmet bölge ve grupları olduğu için, daha önce görev yaptiginkz yer olan Antalya’daki zorunlu grup hizmetinizi yapmış olduğunuzdan, diğer grup illerinden olan ispartaya atamanız yapılmıştır. Zorunlu bölge ve grup hizmeti nedeniyle polis olarak Antalya’ya atama talebiniz red edilebilir. Ancak aile bütünlüğünüzün korunmask gereği gih sınıfı memurluğuna geçirilerek eşinizin olduğu Antalya iline atama talep edebilirsiniz. Gih memurlarının zorunlu hizmet süreleri olmadığı için atamaniz yapılabilir.

  • Mhmt
    2 sene önce
    0 0

    Merhaba agustos 18 de dılekce vermıstım ben tekrar vermeme gerek yok diymi

  • admin
    2 sene önce
    0 1

    Hayır yeniden vermenize gerek yok eylül mazeret ayının sonuna kadar net bir cevap verilmezse yasal olarak kesin bir şekilde zımnen red edilmiş sayılır o zaman dava yoluna başvurularak sonuç alınabilir. Umuyoruz ki buna gerek kalmaz ve atamanız yapılır..

  • Mehmet
    2 sene önce
    0 0

    Pazartesi eş durumu dilekcesi versek ay sonuna kadar açıklanır mı?

  • admin
    2 sene önce
    0 2

    Eylül ayı mazeret ataması ayı olduğundan şu anda verebilirsiniz.

  • Mhmt
    2 sene önce
    0 0

    Evet subatta verdıgıme cevap genel atamalarda degerlendırılcek yazmıslardı 8 ay oldu agustos 18 nde bırdaha verdım dılekce ozamam buda sonuclanmassa mahkemeye nezaman verebılırım

  • admin
    2 sene önce
    0 0

    Eylül ayının bitiminde kesin olarak bir cevap verilmezse zımnen red edilmiş sayılır o zaman dava açılabilir.

  • mehmet
    2 sene önce
    0 0

    bende de hala değerlendirilecektir yazıyo, yılan hikayesine döndü bizim iş, bu 2. dilekçem bu da red gelecek demekki ?

  • Mhmt
    2 sene önce
    0 0

    8 aydır bır dılekce halen genel atamada degerlendirilicektir dermi -?

  • admin
    2 sene önce
    1 0

    Mehmet bey Şubat ayı mazeret atamasından önce verdiğiniz dilekçeye Şubat ayı sonuna kadar bir kesin cevap verilmediyse talebiniz zımnen red edilmiş sayılır. Tavsiyemiz en kısa sürede yeniden başvurun eylül ayı sonuna kadar bekleyin. Yine bir cevap verilmezse o zaman dava açılması gerekmektedir. Dava yoluna başvurulabilir ve sonuç alınabilir.

  • Yıldız
    2 sene önce
    0 0

    Editör arkadışım, yakın tarihte dilekçe verip işlemi yetişmeyeler açıklana bilir onun haricinde adam 3-4 ay önce dilekçe vermiş ay sonuna kadar açıklanacak diye bir ümit bekleyecek haberiniz sayesinde, yani açıklanmadı ise ret.

  • admin
    2 sene önce
    1 0

    Sayın Yıldız daha önce peyder pey açıklananlar olduğu için kesin red edilmeyenlerin sonuçları red edilmiş sayılmaz. Eylül ayı sonuna kadar kesin bir cevap verilmezse o zaman yasal olarak zımnen red edilmiş sayılır. Bu yüzden hem yasal olarak zımnen red cevabı sayılması hem de bazı personellerin sonuçları daha sonra açıklanabildiği için, Eylül ayı sonuna kadar beklenmesini tavsiye ediyoruz.

  • 155ahmet
    2 sene önce
    0 0

    eş durumu ataması olumlu olan var mı?

  • Mstfa
    2 sene önce
    0 0

    Hala değerlendirilmektedir yazıyor bu nasıl bir değerlendirmedir. Parti parti mi açıklıyorlar aceba?

Sıradaki haber:

Egm’den promosyon anlaşması hakkında açıklama yapıldı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.