a
  • Polis Mevzuat
  • Polis
  • Akdeniz ateşi FMF nedeniyle pomem şartlarını sağlamadığından polis memurunun dmk madde 98 b gereği meslekten ilişiğin kesilmesi.

Akdeniz ateşi FMF nedeniyle pomem şartlarını sağlamadığından polis memurunun dmk madde 98 b gereği meslekten ilişiğin kesilmesi.

FMF Ailevi Akdeniz Ateşi hastalığı geçmişi olduğu ve pomem girişte sağlık formunda bunu belirtmediğinden meslekteyken bunun anlaşılması üzerine polis memurunun 657 sayılı dmk madde 98 b gereği ilişiği kesilir. Polis memurunun mesleğe dönmesi yönünde açılan davası kazanılmıştır.

Akdeniz ateşi FMF nedeniyle pomem şartlarını sağlamadığından polis memurunun dmk madde 98 b gereği meslekten ilişiğin kesilmesi.

Polis memurunun, POMEM girişinde doldurduğu sağlık formunda, geçmişte FMF ailevi akdeniz ateşi hastalığı kaydı olmasına rağmen Romatolojik rahatsız bölümünde HAYIR kutucuğunu işaretlediği ve alınan doktor raporlarında “POMEM Öğrencisi Olur” ve “Devlet Memuru Olur” kararları ile polislik mesleğine başladığı, görevdeyken durum tespiti istemiyle hastaneye sevk edildiği, yapılan incelemeler sonucunda pomeme girmeden önce “Ailevi Akdeniz Ateşi” tanısından ilaç tedavisi gördüğü, rahatsızlığının farkında ve bilincinde olarak idareden bunu gizlediği ve idarenin yanlış işlem yapmasına neden olduğundan bahisle;

657 sayılı Kanunun madde 98 b bendinde yer alan “Memurluğa alınma şartlarından herhangi birini taşınmadığının sonradan anlaşılması veya memurlukları sırasında bu şartlardan herhangi birini kaybetmesi” hükmü uyarınca “memuriyetten ilişiğinin kesilmesine” karar verilmesi üzerine, polis memurunun meslekten ilişiği kesilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun mesleğe geri dönmesi yönünde açılan DAVASI KAZANILMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

akdeniz ateşi
ailevi akdeniz ateşi hastalığı pomem
fmf hastalığı polis pomem
akdeniz ateşi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Özel harekat branşından çıkarılan polisin branşa dönme talebinin red edilmesi davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.