a

Polis mazeret ataması sonuçları açıklandı

2022 yılı emniyet genel müdürlüğü Şubat ayı Polis Mazeret Ataması sonuçları açıklandı !.

Polis mazeret ataması sonuçları açıklandı

Polis Mazeret Atamaları Açıklandı !.
Emniyet personellerince merakla beklenen 2022 yılı Şubat ayı mazeret ataması sonuçları 18.02.2022 tarihi itibariyle açıklanarak çok sayıda polis memurunun mazeretleri doğrultusunda atamaları yapıldı. Bilindiği üzere Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından her yılın Şubat ve Eylül aylarında yapılan mazeret atamalarında, geçerli mazeretleri olan personellerin atamaları yapılmaktadır.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında;

• Eş durumu,
• Sağlık durumu,
• çocukların öğrenim durumu,

gibi çeşitli gerekçelerle atama talebinde bulunan çok sayıda polis memurunun ise atamalarının yapılmadığı öğrenildi.

Mazeret Ataması Yapılmayan Memur Ne Yapmalı?
Mazeret atamaları açıklanmasına rağmen, bir çok polis memurunun atamalarının yapılmadığı, personel bilgi sistemlerinde halen “mazeret ataması döneminde değerlendirilecektir” şeklinde yazıldığı öğrenildi.

Memurun mazeret ataması talebinden sonra;
• Talebine olumsuz cevap verilmesi,
• Atama sonucu açıklanmasına rağmen(şubat ayı geçmesine rağmen) sistemde “talebiniz değerlendiriliyor” veya “mazeret ataması döneminde değerlendirilecektir” şeklinde yazarak atamasının yapılmaması,
(Zira mazeret ataması Şubat ayında yapılır, bu ayda atama yapılmaz ise talep zımnen red edilmiş sayılır.)
• Başvurduğu günden itibaren 30 gün içerisinde personele olumlu yada olumsuz bir cevap verilmemesi,
Durumlarında, memurun mazeret ataması yapılmadığından talebi red edilmiş sayılacağı için dava açılması gerekmektedir. Dava yoluyla atamaya dair avukat beylerin çok sayıda kazanmış oldukları emsal kararlar vardır.

Mazeret ataması yapılmayan ve dava yoluyla atamasının yapılmasını isteyen polis memurları 0552 559 4913 numarayı arayarak detaylı bilgi alabilir.

Not: Mazeret ataması yapılmayan, polis mazeret araması, Rütbe terfi alamayan, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (4)
 • Berk Yeloğlu
  2 sene önce
  0 0

  Benim eşim İstanbulda polis memuru, ben Adana da özel bi havayolu şirketinde 4A sözleşmeli olarak çalışıyorum, sigorta günüm 700 civarı, eşimin Adanaya tayin talebi, değerlendirilecektir aşamasında hâla, red mi edilmiş oluyor ?

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Mazeret atamaları her yıl Şubat ve Eylül aylarında yapılmaktadır. Şubat ayı için mazeret ataması talep etmenize rağmen şubat ayı bitiminde hala atamanız yapılmaz ise, talebiniz red edilmiş sayılır Berk bey. Dava yoluna başvurularak atamanız yapılabilir.

 • Helin
  2 sene önce
  0 0

  benim eşim pöh ve daha açıklanmadı red mı yemiş oluyor

 • admin
  2 sene önce
  1 0

  Mazeret atamaları şubat ayında açıklandığı için, şubat ayı sonuna kadar atama yapılmazsa atama talebi zımnen red edilmiş sayılır. Dava yoluna başvurularak atama sağlanabilir.

Sıradaki haber:

28. dönem pomem ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı tarihleri ve yerleri açıklandı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.