a

Paem giriş yönetmeliği değişti. Paem 8 katı ve 4 katı kuralı.

Paem giriş yönetmeliği değişti. 10 katı kuralı kalktı 8 kat kuralı getirildi. Yaş şartı 30'a yükseldi.

Paem giriş yönetmeliği değişti. Paem 8 katı ve 4 katı kuralı.

Emniyet teşkilatı amir alımı şartlarını düzenleyen 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı. Yerine Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim – Öğretim Yönetmeliği 22 Mayıs 2024 tarihinde yürürlüğe girdi.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Giriş Yönetmeliğinde Önemli Değişiklikler
Yenilenen PAEM Yönetmeliğinde bazı değişiklikler oldu. Değişiklikler Şu şekildedir;
– Polis Amirleri Eğitim Merkezine (PAEM), KPSS puanı ile başvurusu alınacak lisans mezunu adaylar arasından yapılacak alımda daha önce en yüksek KPSS puan alan adaylardan 10 katı aday sınava alınırken, yeni düzenlemede 8 katı aday eleme sınavlarına alınacak.

– Polislikte fiilen 2 yılını dolduran lisans mezunu polis memurları arasından amir alımları devam edecek. Paem girişi yazılı sınav konularında değişiklik yapıldı. Amir olmak isteyen polis memurları için yapılacak çoktan seçmeli sınavda ‘Genel kültür ve analitik düşünme’ yüzde 30 olarak etkileyecek.

Yazılı sınav sonucuna göre 4 katı aday başarılı sayılacak
“Yazılı sınav sonucuna göre; belirlenen başarı puanını aşmak koşuluyla, en yüksek puandan başlamak üzere bu gruba ayrılan PAEM öğrenci kontenjan sayısının dört katı kadar aday başarılı sayılır. Puanların eşitliği halinde sınav konularına ilişkin 16 ncı maddenin ikinci fıkrasında belirlenen sıralamaya göre doğru cevabı daha fazla olan aday başarılı sayılır. Eşitliğin yine bozulmaması halinde başarı listesinde son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da başarılı sayılır. Başarı listesi, Başkanlık internet sayfasında duyurulur.”

Not: Disiplin cezası, Düşük Performans puanı, Sözleşme fesih, Atamada sorunu, Branştan çıkarılma, Pomem – Pmyo’dan ilişik kesilmesi vb. konularda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Pomem ön sağlık kontrolü Pomem Fiziki yeterlilik sınavı yerleri ve tarihleri açıklandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.