a

Mazeret ataması yapılmayan polis memurları atamalarının yapılması içi ne yapabilirler?

Mazeret atama sonuçları açıklandı. Ataması olmayan personellerin durumu olacak, dava ile atamaları yapılabilir mi?

Mazeret ataması yapılmayan polis memurları atamalarının yapılması içi ne yapabilirler?

Mazeret ataması yapılmayan veya mazeret ataması döneminde değerlendirilecektir yazan ataması yapılmayan memurlar ne yapabilir?

Değerli Takipçilerimiz, bilindiği üzere emniyet atama yönetmeliği kapsamında polislerin mazeret ataması hakları olup, mazeret atamaları yine aynı yönetmeliğin 3. maddesine göre genel atama dönemi dışında her yıl Şubat ve Eylül aylarında yapılmaktadır.

2024 yılı Şubat ayı mazeret ataması sonuçları açıklandı ve mazeret ataması talebi kabul edilen çok sayıda memurun atamaları yapıldı. Mazeret atama talebi olumsuz sonuçlanan, Personel bilgi sisteminde “mazeret atama döneminde değerlendirilecektir” veya “değerlendiriliyor” vb. şeklinde yazan personellerin atamaları yapılmadığından atama talepleri kanunen zımnen red edilmiştir.

ATAMASI YAPILMAYAN POLİSLER NE YAPABİLİR ?
Mazeret atama sonuçları açıklanmasına rağmen ataması yapılmayan polis memurları, dava yoluna başvurarak istedikleri illere atanabilirler.

Bu konuda kazanılan emsal kararlar bulunmaktadır. Ataması yapılmayan personeller, dava ile atama konusunda detaylı bilgi almak için 0552 559 4913 numarayı arayıp görüşebilirsiniz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Bekçiler kimden emir alır. Bekçinin amiri yoksa nasıl görev yapacak?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.