a

Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü Kuruldu

Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü Kuruldu

Ocak 2020 tarihli İçişleri Bakanlığı yazısında “Koruma hizmetlerinin mevzuatta belirtilen şekilde yapılabilmesi, yeknesaklığın sağlanması, kaliteli bir koruma hizmetinin nitelikli personel ile verilebilmesi ve görevle ilgili aidiyet duygusunun her zaman üst seviyede tutulmasını sağlamak amacıyla Koruma Dairesi Başkanlığımızca branşlaşma işlemleri gerçekleştirilmiş ve ‘Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü’ kurulmuştur.

Bundan böyle İl Emniyet Müdürlüklerinde özel yada yakın koruma kararına istinaden koruma hizmetinin ifasında görev yapan personel Koruma Branşına aktarılacak ve tayin, atama, özlük vb. işlemleri Koruma Dairesi Başkanlığınca takip edilecektir.

Koruma hizmetinin ifasında görev yapmak isteyen 40 yaşından gün almamış, performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olan ve kıdeme müessir cezası bulunmayan personel ile ilgili ise Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğünce 10 hafta toplamda 300 saat eğitim verilerek başarılı olan personelin branş ve atama işlemleri gerçekleştirilecektir.

Bahsi geçen eğitime müracaat etmek isteyen, asaleti tasdik olmuş ve diğer şartlara haiz olan personelin Pol – Net sistemi üzerinden Koruma Dairesi Başkanlığı sitesinde bulunan müracaat formun doldurarak [email protected] adresine dijital olarak göndermesi gerekmektedir.” denerek, yeni şube müdürlüğü ve personel alımı hakkında detaylı bilgi verilerek duyuru yapılmıştır.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kamu Denetçiliği Kurumu, Polislere Ek Görev Ücreti Verilmeli Dedi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.