a

Hizmet Dışında Resmi Sıfatının Gerektirdiği Saygınlığı Bozmak!

Soru:
Sayın polis mevzuat arkadaşlara yardımcı olduğunuz için kendi adıma sizlere teşekkür ederim.
Benim de nacizane sorum olacaktı. Geçen sene eşimle aramızdaki bir tartışma sonucu kendisi benden şikayetçi oldu daha sonra şikayetini geri çekti. Şimdi de bana idari olarak Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı bozmaktan 6 Ay Kıdem durdurma cezası geldi. Cezanın iptali için sizden yardım istiyorum.

Cevabımız:
Değerli takipçimiz, öncelikle almış olduğunuz disiplin cezası için geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hakkınızda tesis edilen disiplin cezası, tespit ettiğimiz konular sebebiyle, İdare Mahkemesi tarafindan iptal edilecektir.
Verilen disiplin cezasının hukuki sakatlıklarından birkaç tanesini açıklayalım.

Eşiniz, sizden şikayetçi olmuş olsa da, daha sonra şikayetini geri çekmiş olup, söz konusu olay aile içi bir tartışmadan öteye geçmemektedir. Diğer yandan ise; aile içi yaşanan bir olay, Resmi Sıfatın Gerektirdiği Saygınlığı ve Güven Duygusunu Sarsacak Eylem olarak nitelendirilemez. Hakkınızda verilen bu disiplin cezasında hukuka uyarlık bulunmamaktır ve İdare Mahkemesi tarafindan iptali gerekecektir. Nitekim konuyla ilgili Malatya İdare Mahkemesinin bir kararı da aynı doğrultudadır.

İlgili cezanın iptali için, 60 gün içinde İdare Mahkemesine dava açılması gerekmektedir. Tüzükteki bu maddeyi JOKER olarak kullanan idare, her durumu bu maddede değerlendirip arkadaşlara cezai yaptırım uygulamaktadır.

Not: Haksız ve hukuka aykırı olarak verilen bu cezanın iptali için, Avukatımız tarafından İdare Mahkemesine iptal davası açılacaktır.

GSM: 0552 559 4913
www.polismevzuat.com
[email protected]

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Ramazan YILDIRIM
  6 sene önce
  0 0

  Malatya idare mahkemesinin kararını atabilir misiniz Buraya. Teşekkür ederim

 • admin
  6 sene önce
  0 0

  Merhaba Ramazan Bey, karar hakkında bilgi almak için 0542 798 1941 nolu hatta whatsapp’tan mesaj atabilirsiniz.

Sıradaki haber:

Hastalık Raporunda Müstafi Sayılma!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.