a

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermekten ceza

Komiser yardımcısına verilen disiplin cezasının iptali.

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermekten ceza

Ceza evinden firar eden eşi tarafından tehdit edilen kadın şahıs önleyici tedbir talep etmek üzere polis merkezi amirliğine gelir. Şahıs Aile içi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği’ne teslim edilir ve şahsın başvurusu alınıp koruma kararı çıkartılır. 6284 sayılı Kanun kapsamında şahsa gerekli bilgilendirme yapılır. Şahsın ifadesi alınır ve ifadesinde can güvenliği talebinin olmadığını, kadın sığınma evine gitmek istemediğini beyan eder.

Daha sonra şahıs polisi arayarak eşi tarafından tehdit edildiğini bildirir. Olay yerine ekip sevk edilir, yapılan tüm çalışmalara rağmen tehdit eden şahsa rastlanamaz. Kadın şahsa daha güvenilir bir yere götürülebileceği bildirilir. Ancak kadın şahıs evde erkek kardeşi ile birlikte güvende olduğunu beyan eder.

Maalesef kadın şahıs daha sonra kocası tarafından silahla vurularak öldürülür. Komiser yardımcısı hakkında “Bu fıkrada disiplinsizlik olarak saptanan eylem, işlem, tutum ve davranışlar dışında herhangi bir biçimde görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermek” disiplin soruşturması açılır ve “durumun ağırlığına ve zararın derecesine göre daha ağır cezalardan birisi verilebilir” hükmünce 4 Günlük Aylık Kesimi Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Komiser yardımcısının açılan davası kazanılarak verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

gorevin takdir ve yerine getirilmesinde musamaha ve savsaklama gostermek 1
gorevin takdir ve yerine getirilmesinde musamaha ve savsaklama gostermek 2
gorevin takdir ve yerine getirilmesinde musamaha ve savsaklama gostermek 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Yetkisini veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanma

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.