a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Yetkisini veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanma

Yetkisini veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanma

Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek'ten polis memuruna verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının İPTAL'i.

Yetkisini veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanma

Polis memuru hakkında yapılan şikayet sonucu “Yağma” suçundan adli olarak soruşturma açılır. Ayrıca “icbar suretiyle irtikap ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlamasıyla da iddianame düzenlenir ve sonunda beraat kararı verilir.

Polis memuru, durumlarından şüphelendiği ve üzerlerinde kimlik bulunmayan yabancı uyruklu şahısların kaçak yollarla ülkeye girmiş olmaları nedeniyle haklarında işlem yapması gerekirken, işlem yapmadığı için “Yetkisini veya nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla ya da kin ve dostluk gibi nedenlerle kötüye kullanma” suçunu işlediğinden bahisle hakkında idari disiplin soruşturması açılır. Soruşturma sonunda polis memuruna “Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek” ten 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen 24 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

icbar suretiyle irtikap ve kisiyi hurriyetinden yoksun kilma polis memuru 1
icbar suretiyle irtikap ve kisiyi hurriyetinden yoksun kilma polis memuru 2
icbar suretiyle irtikap ve kisiyi hurriyetinden yoksun kilma polis memuru 3
icbar suretiyle irtikap ve kisiyi hurriyetinden yoksun kilma polis memuru 4a

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek ve kişilere karşı onur kırıcı söz söylemekten polise ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.