a

Görev dışında alkollü araç süren polis memuruna verilen ceza. Memurun alkollü araç sürmesi.

Alkollü araç süren ve trafik kazası geçiren polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir.

Görev dışında alkollü araç süren polis memuruna verilen ceza. Memurun alkollü araç sürmesi.

GÖREV DIŞINDA ALKOLLÜ ARAÇ SÜRMEK
İstirahatli gününde şahsi aracıyla hareket ederken tek taraflı trafik kazası geçiren polis memuru hakkında adli olarak “Alkol veya Uyuşturucu Maddenin Etkisi Altındayken Araç Kullanma”dan soruşturma açılır. “Kamu davası açılmasının beş yıl süre ile ertelenmesine” kararı verilir.

Polis memuru görev dışında ve meslekle ilgisi olmayan bir kaza yapmasına rağmen hakkında “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan idari disiplin soruşturması da açılarak, soruşturma sonunda 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun cezasının iptali yönünde ilk derece mahkemesinde açılan davası red edilir. Bunun üzerine üst mahkemeye itiraz edilir. Bölge İdare Mahkemesinde polis memuruna verilen disiplin cezasının İPTALİ SAĞLANMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem / Pmyo’dan elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

görev dışında alkollü araç süren polise memura verilen ceza
görev dışında alkollü araç süren polise memura verilen ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmaktan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.