a

Mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmaktan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Görev sırasında veya dışında, mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak'tan polise verilen ceza.

Mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmaktan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Uygulama noktasında görev yapan polisler dinlenirken amir tarafından denetleme yapılır. Denetimde uygulama noktasındaki polis memurlarının; uygulama noktasında bulunan taksi durağının önünde oldukları, çevre koruma nöbetçisi polisin şapka takmadığı diğer polislerin barınma olarak kullandıkları dükkanda oldukları şeklinde rapor tutularak memurlar hakkında soruşturma açılır.

Soruşturma sonunda polis memurlarına “Görev sırasında veya dışında, mevzuat veya talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak” tan UYARMA CEZASI ve 1 CEZA PUANI verilir.

Daha önce aynı konudan ceza alan bir polis memurunun cezasının iptali sağlanmış. Kazanılan bu dava ile de diğer polis memurunun Disiplin Cezasının İPTALİ SAĞLANMIŞTIR.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

talimatlarla yasaklanan davranışlar
talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmak
uygulama yapmayan polise talimatlarla yasaklanan davranışlarda bulunmaktan ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Branştan çıkarılan polisin yeniden branşa geri dönmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.