a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Denetim görevini yerine getirmemek’ten komiser yardımcısına verilen cezanın iptalidir. Bölge İdare Mahkemesi Kararı.

Denetim görevini yerine getirmemek’ten komiser yardımcısına verilen cezanın iptalidir. Bölge İdare Mahkemesi Kararı.

Denetim Görevini Yerine Getirmemekten verilen cezanın iptali.

Denetim görevini yerine getirmemek’ten komiser yardımcısına verilen cezanın iptalidir. Bölge İdare Mahkemesi Kararı.

Komiser Yardımcısı uygulama amiri olarak görevlendirilir. Emniyet Amiri, uygulama noktalarını denetlerken komiser yardımcısının ihtiyaç nedeniyle uygulama noktasında olmadığını görür ve durumu İl Emniyet Müdür Yardımcısına bildirir. Emniyet Müdür Yardımcısı, amirin ilerleyen saatlerde yeniden denetlemesini söyler. İlerleyen saatlerde yeniden yapılan denetimde komiser yardımcısı görevi başında olarak görür. Ancak polis memurları uygulama yapmadıklarını, araçları durdurmadıklarını görür ve gerekçesini sorar. Uygulama amiri komiser yardımcısı, trafik yoğunluğu nedeniyle araçların durdurulmadıklarını beyan eder.

Komiser yardımcısı hakkında rapor tutularak Denetim Görevini Yerine Getirmemek ‘ten 4 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Komiser yardımcısının açılan davası kazanılarak denetim görevini yapmamaktan verilen disiplin cezasının Bölge İdare Mahkemesinde İPTALİ SAĞLANMIŞTIR.

Bilgi: Disiplin cezası, POMEM – PMYO ‘dan ilişik kesilmesi, Atama sorunu gibi konular için.. 0552 559 4913 numarayı arayabilirsiniz.

denetim görevini yerine getirmemek
denetim görevini yapmamak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Alkollü araç kullanan polise verilen cezanın iptali. Alkollü araba kullanan memur.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.