a

Alkollü araç kullanan polise verilen cezanın iptali. Alkollü araba kullanan memur.

Görev saatleri dışında alkollü araba kullanan ve trafik kazası geçiren polis memuruna verilen Disiplin Cezasının İptalidir.

Alkollü araç kullanan polise verilen cezanın iptali. Alkollü araba kullanan memur.

ALKOLLÜ ARABA KULLANAN MEMURA CEZA
Polis Memuru, istirahatli saatlerinde kendisine ait araçla tek taraflı trafik kazası geçirerek direğe çarpar. Kazada polis memuru ve araçta bulunan eşi başlarını çarparak hafif yaralanır. Olay yerine gelen trafik polisleri polis memurunun 1.28 promil alkollü olduğunu tespit eder ve gerekli işlemleri yapar.

Polis memuruna daha sonra alkollü araba kullandığı için disiplin soruşturması da açılarak “hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan 4 Günlük Aylık Kesimi ve 3 ceza puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak görev dışında alkollü araba sürmekten verilen Cezanın İPTALİ sağlanmıştır.

Bilgi: Disiplin cezası, POMEM – PMYO ‘dan ilişik kesilmesi, Atama sorunu gibi konular için.. 0552 559 4913 numarayı arayabilirsiniz.

alkollü araç kullanan polise ceza
alkollü araç kullanan memura ceza
alkollü araç kullanan polise verilen ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polis okulundan ilişiği kesilen ve dava ile dönen öğrencinin dönem kaybı olmaması için aynı döneme planlamasının yapılması. Bölge İdare Mahkemesi kararı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.