a
  • Polis Mevzuat
  • Polis
  • Eş durumu nedeniyle genel idare hizmetleri sınıfına geçmek. Gihe geçmek

Eş durumu nedeniyle genel idare hizmetleri sınıfına geçmek. Gihe geçmek

polisin eş durumundan genel idare hizmetleri - gih memurluğuna geçişi

Manisa il emniyet müdürlüğünde görev yapmaktayken, genel atama döneminde Bitlis il’i Tatvan İlçe emniyet müdürlüğü Trafik Denetmele Büro Amirliğine ataması yapılır. Polis memuru, eşinin Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde hemşire olarak görev yaptığı ve atamasının mümkün olmadığı nedeniyle, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 39. maddesinin 1. fıkrasının (b) bendi gereği genel idare hizmetleri sınıfına geçişinin sağlanarak Manisa il’ine atamasının yapılmasını ister. Polis memurunun atama talebine zımni red verilmesi üzerine idare mahkemesine açılan dava ile genel idare hizmetleri sınıfına aktarılarak eşinin çalıştığı Manisa iline ataması sağlanmıştır.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
Madde 39: 1 – (b) ” Yer değiştirme işlemine tabi personelin kendisinin, eş veya çocuklarının sağlık özürleri sebebiyle en fazla 6 yıl, eş durumu sebebiyle 3 yıl ertelenebilme imkanı tanıyan 30 ve 38 inci maddelerdeki hükme rağmen, bu süreden fazla aynı yerde veya bölgede kalmak zorunda bulunanlar, kendilerine bildirilerek Emniyet Genel Müdürünün teklifi, Bakan’ın onayı ile Genel İdari Hizmetleri sınıfından bir göreve atanabilirler “

Not: Disiplin cezası alan, polis atama, gihe geçmek, Eş durumu ataması yapılmayan, Geçici görevlendirme, Rütbe terfi alamayan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

es durumundan gihe gemek 1
es durumundan gihe gemek 2
es durumundan gihe gemek 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polis memurunun öğretmen olan eşinin yanına eş durumu ataması

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.