a

Eş durumu mazereti nedeniyle genel idare hizmetleri sınıfına geçen polis

Eş mazereti nedeniyle genel idare hizmetleri - gih sınıfına geçen polis memuru

İzmir’de görev yapmaktayken Hakkari İl’i Yüksekova ilçesine ataması yapılan polis memuru, eşinin İzmir’de özel bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak görev yaptığı ve Hakkari il’ine gelme imkanının bulunmadığı gerekçesiyle, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 39. maddesinin 1. fıkrasının (b) bendi gereği genel idare hizmetleri sınıfına geçişinin sağlanarak İzmir il’ine atamasının yapılmasını talep etmiş. Polis memurunun gih sınıfına geçiş talebi red edilmiştir. Açılan dava ile polis memurunun eş durumu mazeretiyle genel idare hizmetleri sınıfına geçmesi ve eşinin olduğu il’e atanması sağlanmıştır.

Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
Madde 39: 1 – (b) ” Yer değiştirme işlemine tabi personelin kendisinin, eş veya çocuklarının sağlık özürleri sebebiyle en fazla 6 yıl, eş durumu sebebiyle 3 yıl ertelenebilme imkanı tanıyan 30 ve 38 inci maddelerdeki hükme rağmen, bu süreden fazla aynı yerde veya bölgede kalmak zorunda bulunanlar, kendilerine bildirilerek Emniyet Genel Müdürünün teklifi, Bakan’ın onayı ile Genel İdari Hizmetleri sınıfından bir göreve atanabilirler “

Not: Disiplin cezası alan, Eş durumu ataması yapılmayan, Geçici görevlendirme, Rütbe terfi alamayan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

es durumu gih1
es durumu gih2
es durumu gih3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Hırsızı takip etmediği için polise görevi savsaklamaktan verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.