a
  • Polis Mevzuat
  • Haberler
  • Emniyet atama sonuçları açıklandı. Mazeret ataması yapılmayan tercih dışı ataması yapılanlar ne yapmalı.

Emniyet atama sonuçları açıklandı. Mazeret ataması yapılmayan tercih dışı ataması yapılanlar ne yapmalı.

Atama konusunda sorun yaşayan ve mağdur olan personeller ne yapmalı.

Emniyet atama sonuçları açıklandı. Mazeret ataması yapılmayan tercih dışı ataması yapılanlar ne yapmalı.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2023 yılı genel atama sonuçları 08.06.2023 tarihi itibariyle açıklandı. Genel atama sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bir çok polis memuru atama konusunda sorun yaşadığı şeklinde sayfamıza mesajlar gelmektedir.
Tercih dışı ataması yapılan,
Mazeret ataması yapılmayan,
İpka vermemesine rağmen rızası dışında ipka ile ataması durdurulan,
İpka verdiği halde ipkası kabul edilmeyen
gibi bir çok mesajlar gelmektedir.

Mazeret ataması döneminde ataması yapılmayan bir çok memurun atama talebi pbs’de “genel atama döneminde değerlendirilecektir” şeklinde değişmişti. Genel atama dönemi da açıklanmasına rağmen maalesef hala atamaları yapılmadığı şeklinde de çok sayıda mesajlar gelmektedir.

Bilindiği gibi yönetmelik kapsamında Mazeret Atama Dönemi: “Genel atama dönemi dışında Şubat ve Eylül aylarında bu Yönetmelikte gösterilen esaslara göre yapılan atama dönemini, ifade eder.” şeklinde tanımlanmış olup, Şubat ve Eylül aylarından önce yapılan mazeret ataması talepleri bu aylarda açıklanması gerekmektedir. Buna rağmen “genel atama döneminde değerlendirilecektir” şeklinde pbs’de yazılmasına rağmen genel atamaların da açıklanmasıyla birlikte hala ataması yapılmayan personellerin atama talepleri maalesef zımnen red edilmiş sayılmaktadır. Mazeret ataması talep edenler düşük bi ihtimal de olsa atamalarının yapılabilmesi için 2 hafta daha bekleyebilirler. Buna rağmen atamaları olmazsa dava yoluna başvurulabilir veya isteyen daha fazla zaman kaybetmemek için şu anda dava yoluna başvurulabilir.

MAĞDUR OLAN PERSONELLER
Mazeret ataması, ipka, tercih dışı atama konularında sorun yaşayan personellerin mağduriyetlerinin çözümü için idari yargı yoluna başvurulması gerekmektedir. Bu konularda daha önce kazanılan emsal kararlar bulunmaktadır. Mağdur olan personeller mağduriyetlerinin giderilmesi için 0552 559 4913 numarayı arayıp detaylı bilgi alabilirler.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Emniyet genel atama sonuçları açıklandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.