a
  • Polis Mevzuat
  • Haberler
  • 2023 Pmyo ve Pomem eğitim sonu sınavı sonuçları açıklandı. Ess sonuçları açıklandı.

2023 Pmyo ve Pomem eğitim sonu sınavı sonuçları açıklandı. Ess sonuçları açıklandı.

2023 yılı pmyo ve pomem eğitim sonu sınavı sonuçları açıklandı.

2023 Pmyo ve Pomem eğitim sonu sınavı sonuçları açıklandı. Ess sonuçları açıklandı.

Polis Akademisi tarafından 15 Mart 2023 tarihinde yapılan duyuruda; Polis Meslek Yüksekokulu ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden değişik sebeplerle (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) işlemleri tamamlanan öğrencilerin 01 Mart 2023 tarihinde sınava tabi tutuldukları ve bu kapsamda sınava girenlerin Pomem Eğitim Sonu Sınavı Sonuçlarının açıklandığı duyuruldu.

POLİS AKADEMİSİNİN DUYURUSU !.
“Polis Meslek Yüksekokulları Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin Eğitim Sonu Sınavı başlıklı 19/A maddesinin 1’inci fıkrasında bulunan “Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.” ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin Eğitim Sonu Sınavı başlıklı 21’inci maddesinin 1’inci fıkrasında bulunan “POMEM öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır. Yapılacak sınavın usul ve esasları Başkanlıkça belirlenir.” hükümleri amirdir. Amir hükümler gereğince Polis Meslek Yüksekokulu ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan öğrenciler (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) 01 Mart 2023 tarihinde sınava tabi tutulmuştur.

Bu kapsamda, 01 Mart 2023 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Yerleşkesinde yapılan PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlara aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.”

>>EĞİTİM SONU SINAVI SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA<<

EĞİTİM SONU SINAVI SONUÇLARINA İTİRAZ EDİLİR Mİ?
Evet eğitim sonu sınavı sonuçlarına itiraz edilebilir. Bu konuda yapılan itirazlara dair bölge idare mahkemesinde bile kazanılan emsal kararlar var.

ESS BÖLGE İDARE MAHKEMESİ KARARI 1 <<

EĞİTİM SONU SINAVI EMSAL KARARI 2 <<

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

29. dönem pomem sonuçları açıklandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.