a
 • Polis Mevzuat
 • Haberler
 • 2022 Eylül ayı mazeret ataması talep edecek memurların dikkatine!. Mağdur olmamak için başvuru süresini kaçırmayın.

2022 Eylül ayı mazeret ataması talep edecek memurların dikkatine!. Mağdur olmamak için başvuru süresini kaçırmayın.

Mazeret ataması başvurusunda bulunacak adayların dikkatine !. Başvuru süresini kaçıran personelin ataması sonraki atama dönemine sarkabilir.

2022 Eylül ayı mazeret ataması talep edecek memurların dikkatine!. Mağdur olmamak için başvuru süresini kaçırmayın.

Emniyet personelleri, her yıl Şubat ve Eylül aylarında olmak üzere yılda 2 (iki) defa mazeret ataması talebinde bulunarak, mazeretleri doğrultusunda istedikleri illere atanabilmektedir. Mazeret ataması talebinde bulunacak polis memurlarının mağdur olmamaları için eylül ayının başında en kısa sürede başvuru yapmaları gerekmektedir. Zira yapılan başvuru sonrası evrakların Genel Müdürlük ilgili birimine ulaştırılması ve değerlendirilmesi süreci de düşünülerek, değerlendirme sürecinden önce başvuru yapılması lazımdır. Aksi halde geç başvuru yapan personellerin, atama başvuruları süresi içinde yapılmadığından değerlendirilmeye alınamayacağı için diğer atama dönemine sarkabileceğinden, memurlar mağduriyet yaşayabilirler.

MAZERET ATAMALARI TAHMİNİ NE ZAMAN AÇIKLANIR ?
Mazeret atamasında bulunan memurların en çok merak ettikleri konulardan biri de mazeret ataması sonuçlarının ne zaman açıklanacağıdır. 2021 yılı eylül ayı mazeret atamasının 18 Eylül 2021 tarihinde ve 2022 yılı şubat ayı mazeret atamasının da yine 18 Şubat 2022 tarihinde açıklandığı düşünülünce; 2022 Eylül ayı mazeret atamasının en geç 18 Eylül tarihlerinde açıklanacağı değerlendirilmektedir. Dolayısıyla mazeret ataması talebinde bulunacak personellerin mağdur olmamaları için; evrakların sevki ve değerlendirme sürecini düşünerek en kısa sürede yetiştirecek şekilde erken başvuruda bulunmaları gerekir.

KİMLER MAZERET ATAMASI TALEBİNDE BULUNABİLİR ?
Mazeret atamaları, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin “Mazeret Atamaları” başlıklı 18. maddesi kapsamında yapılmaktadır. Kimlerin mazeret ataması talebinde bulunabileceği bu maddede geçmektedir.

Mazeret ataması ilgili maddesi şu şekildedir:
Mazeret atamaları aşağıdaki hâllerde talep edilebilir:
a) Personelden;
1) Kendisinin, eşinin veya çocuklarının,

2) Anne ve babası için tek çocuk, kardeşi İçin ise tek kardeş olması şartıyla, bu kişilerden birine vasi tayin edilmesi durumunda anne, baba veya kardeşinin, hastalığı nedeniyle personelin bulunduğu yerde tedavisinin yapılamayacağının tam teşekküllü Devlet hastaneleri, Devlet eğitim ve araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinden (özel hastaneler ile özel veya vakıf üniversitelerine bağlı hastaneler hariç) alınan sağlık kurulu raporu ile belgelenmesi.

b) 38 inci maddede yer alan eş durumu ile ilgili şartların ortaya çıkması.

c) 40 ıncı maddede yer alan öğrenim durumu ile ilgili şartların ortaya çıkması.

d) Personelin boşanması ve boşandığını kesinleşmiş mahkeme ilamı ile belgelemesi üzerine kesinleşme tarihi itibarıyla bir yıl içinde atanma talebinde bulunması.

e) Personelin, eşinin veya çocuğunun vefat etmesi halinde, vefat tarihi itibarıyla iki yıl içinde atanma talebinde bulunması.

f) 7 nci maddenin birinci fıkrasının (d) bendinde sayılanların kendi istekleriyle atanma talebinde bulunması.

Genel atama döneminde atamaya tabi personelden mazereti bulunanlar, mazereti ile ilgili belgeleri en geç Şubat ayında yayımlanan genelgede belirtilen süre içerisinde iletmek zorundadır.

#polis mazeret atamaları #emniyet mazeret atamaları

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (3)
 • Oğuzhan
  6 ay önce
  0 0

  Selamlar. Babam engelli ben farklı bir ilde görev yapıyorum tek çocuğum mazeret ataması talebinde bulunabilir miyim

 • admin
  6 ay önce
  0 0

  Babanızın sağlık kurulu raporu ile “bakıma muhtaç olduğuna ve tek başına hayatını idame edemediğine” dair rapor ile birlikte atama talebinde bulunabilirsiniz.

 • Polis olmak istiyorum

Sıradaki haber:

Emniyet ile vakıf bank arasında yeni bir promosyon anlaşması mı imzalandı ?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.