a

Polise fazla çalışma ücretinin verilmesi. Meslekten çıkarılan polise fazla çalışma ücreti.

Meslekten çıkarılan ve dava yoluyla mesleğe dönen polise fazla çalışma ücretinin verilmesine dair kazanılan davadır.

Polise fazla çalışma ücretinin verilmesi. Meslekten çıkarılan polise fazla çalışma ücreti.

Polise Fazla Çalışma Ücreti Konusunda Önemli Karar.
Meslekten çıkarılan polis memuru, mesleğe döndükten sonra fazla çalışma ücretinin de iadesine dair kazanılan emsal karardır.

Dava Konusu: Açılan disiplin soruşturması sonucu, polis memuru hakkında meslekten çıkarma cezası verilerek meslekten ihraç edilir. Polis memurunun idare mahkemesine açılan davasında “yoksun kaldığı parasal ve özlük haklarının yasal faiziyle birlikte iadesine” karar verilerek mesleğe dönüşü sağlanır. Polis memuru mesleğe döndükten sonra bütün parasal haklarının yasal faiziyle birlikte iade edilmesi gerekirken; idare, fazla çalışma ücretinin fiili hizmet karşılığı verileceği gerekçesiyle parasal haklarından “fazla çalışma ücreti” kısmını vermez.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak meslekten çıkarma süresince verilmeyen Fazla Çalışma Ücretinin de iadesine karar verilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Geçici görevlendirmenin iptali davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.