a

Mesai saatinden sonra rapor alan polise verilen cezanın iptali. Bölge idare mahkemesi.

Mesai saatleri dışında doktor raporu alıp kuruma sonradan raporu bildirdiği için polis memuruna verilen disiplin cezasının iptaline dair kazanılan Bölge İdare Mahkemesi kararıdır.

Mesai saatinden sonra rapor alan polise verilen cezanın iptali. Bölge idare mahkemesi.

MESAİ SAATİNDEN SONRA RAPOR ALMAK
Polis memuru, rahatsızlığı nedeniyle göreve gidemez. Mesai saatlerinden sonra ağrılara dayanamayıp hastaneye gider ve 3 günlük iş görmezlik raporu verilir. Polis memuru, doktor raporunu mesai saatinden sonra aldığı ve idareye sonradan bildirdiği için hastalığı yok sayılarak “İzinsiz veya kurumunca kabul edilebilir bir özrü olmaksızın yirmidört saate kadar göreve gelmemek” ten soruşturma açılıp 1 Günlük Aylık Kesimi Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun açılan davası Bölge İdare Mahkemesi‘nde kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

mesai saatleri dışında rapor alan memur
mesai saati dışında doktor raporu almak
mesai saati dışında rapor almak

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amire silah doğrultan polis memuruna verilen cezanın iptalidir. Amir veya üstlerini tehdit etmek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.