a
  • Polis Mevzuat
  • Polis
  • Kıdemli Başpolis memurunun branş dışında çalıştırılması ve atamasının iptali davasıdır.

Kıdemli Başpolis memurunun branş dışında çalıştırılması ve atamasının iptali davasıdır.

Memurun branş dışında çalıştırılmasının iptali davasıdır. Memurların branşlarında çalışması gerektiğine dair emsal karardır.

Kıdemli Başpolis memurunun branş dışında çalıştırılması ve atamasının iptali davasıdır.

Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli Kıdemli Başpolis memurunun rızası ve bilgisi dışında Emniyet Genel Müdürlügü Özel Harekat Başkanlığı Merkez, Merkeze Doğrudan Bağlı Taşra ve Taşra Teşkilatı Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği’nin 199. maddesinin 3. fıkrası gereği; özel harekat branşında görevini yerine getiremediği, başarısız olduğu, branş dahilinde hizmetini sürdürmesinin sakıncalı olduğu gibi hiç bir somut delile dayandırılmayan gerekçelerle, başka birimde görevlendirilerek branş dışı çalıştırılır.

Kıdemli Başpolis Memuru’nun branş dışında çalıştırılmasının İPTAL edilerek kendi BRANŞINDA ÇALIŞTIRILMASI yönünde açılan davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Branştan çıkarılma, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

polisin branş dışı çalıştırılması
başka branşta görevlendirme
branş dışında görevlendirme
branş dışında çalıştırıma

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polis memurunun il içi atamasının durdurulması emsal kararı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.