a

Hizmetiçi eğitime giden polis memuruna başka görev verilebilir mi?

Hizmetiçi kurs veya seminerler gibi eğitimlere katılan polislere, o gün başka görev verilebilir mi?

Hizmetiçi eğitime giden polis memuruna başka görev verilebilir mi?

Hizmet içi eğitime yazıldım, eğitim öğle bitiyor ancak eğitimden sonra bana ek görev yazmışlar. Eğitimden çıkar çıkmaz dinlenmeden, yemek yemeden ek görevin olduğu yere gitmeye çalışsam bile muhtemelen geç kalırım. Ne yemek yiyecek zaman, ne dinlenecek zaman veriyorlar. Böyle bir görevlendirme mevzuata uygun mu? Bu konu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. Polislere verdiğiniz destekten dolayı ve haklarımızı savunduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Cevabımız: Değerli takipçimiz hizmet içi eğitimin olduğu gün şahsınıza yapılan ikinci görevlendirme mevzuata aykırıdır. Bu hususu ilgili yönetmelik çerçevesinde izah edelim. Şöyle ki;

Emniyet Genel Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Yönetmeliği‘nin “Hizmetiçi Eğitimin Planlama ve Uygulamasına İlişkin İlkeler” başlıklı 25. maddesinin g) fıkrasında “Eğitimin düzenlendiği tarihlerde eğitim gören personele başka bir görev verilemez.” denilerek; hizmet içi eğitime katılan personele o gün başka hiç bir görev verilemeyeceği açıkça hükme bağlanmıştır.

İlgili madde hükmü gereği, hizmet içi eğitime gittiniz gün şahsınıza başka görev verilmesi mevzuata açıkça aykırıdır. Bu durumu size görevi yazan birime bildirip; yönetmeliğe açıkça aykırı olarak yapılan yanlış görevlendirmenin düzeltilerek bu görevlendirmenin iptal edilmesini talep edebilirsiniz.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913





YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Özkan
    1 sene önce
    0 0

    Hizmet içi eğitim başka biri veriyorsa ,bir gün öncesi ve sonrası görev yazılamaz

Sıradaki haber:

emekli olan devlet memuru yeniden memurluğa dönebilir mi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.