a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmaktan komiser yardımcısına verilen cezanın iptali.

Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmaktan komiser yardımcısına verilen cezanın iptali.

Alkollü motosiklet kullanırken yaralamalı trafik kazası geçirdiği iddiasıyla verilen cezanın iptali.

Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmaktan komiser yardımcısına verilen cezanın iptali.

Komiser yardımcısı arkadaşı ile motosikletle yaralamalı trafik kazası geçirir. Arkadaşı tarafından trafik cezası tutarı ve kaza masraflarının bir kısmı komiser yardımcısından talep edilir. İddiaya göre bu ücretleri vermeyen komiser yardımcısı hakkında arkadaşı salt soyut iddialarda bulunarak, motosikleti kendisinin kullanmadığını komiser yardımcısının kullandığını beyan eder.

Hiç bir somut delil olmadan komiser yardımcısı hakkında Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma konusu nedeniyle “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan soruşturma açılarak 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Komiser yardımcısının açılan davası kazanılarak verilen Disiplin Cezası ve Ceza Puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

gorev disinda alkol alip kaza yapan memura verilen ceza 1
gorev disinda alkol alip kaza yapan memura verilen ceza 2
gorev disinda alkol alip kaza yapan memura verilen ceza 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Jandarma Astsubay’a düşük sicil notu verilmesi davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.