a
  • Polis Mevzuat
  • Jandarma
  • Güvenlik soruşturması nedeniyle jandarma sözleşmeli uzman erbaş’ın elenmesi ve geri dönmesi

Güvenlik soruşturması nedeniyle jandarma sözleşmeli uzman erbaş’ın elenmesi ve geri dönmesi

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması nedeniyle elenen sözleşmeli jandarma uzman erbaş'ın kazanılan davasıdır.

Güvenlik soruşturması nedeniyle jandarma sözleşmeli uzman erbaş’ın elenmesi ve geri dönmesi

2016/2 yılında Jandarma Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı sınavında başarılı olan adayın, Uzman Erbaş Yönetmeliği’nin “Personelde aranacak nitelikler” başlıklı 6. maddesinde aranan şartları taşımadığından bahisle adaylık işlemlerinin sonlandırılmasına ilişkin işlemin; 13.04.2021 tarihinde Cimer üzerinden yaptığı son başvuruya idarenin 30.04.2021 tarihli cevabi yazısında ” 25942 sayılı resmi gazetede yayımlanan Uzman Erbaş Yönetmeliğinde belirtilen ‘personelde aranacak nitelikler’de belirtilen şartları taşımadığınız tespit edildiği için adı geçen yönetmelik gereğince işlem tesis edildiği belirtilmiştir.

Adayın kendisine herhangi bir tebliğde bulunulmadığı, kendisi hakkında herhangi bir soruşturma veya kovuşturmanın olmadığı, güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanmasına neden olacak hiç bir eyleminin olmadığı nedeniyle ilişiğinin kesilmesi işleminin iptali ve yoksun kaldığı özlük ve parasal haklarının yasal faiziyle birlikte istemi konusunda açılan DAVASI KAZANILMIŞTIR..

Not: Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Disiplin cezası alan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

uzman erbas guvenlik sorusturmasi 1
uzman erbas guvenlik sorusturmasi 2
uzman erbas guvenlik sorusturmasi 3
uzman erbas guvenlik sorusturmasi 4
uzman erbas guvenlik sorusturmasi 5

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek ‘ten polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.