a
 • Polis Mevzuat
 • Disiplin Cezası
 • İstifa eden astsubaya “..Özrü olmaksızın yirmidört saatten fazla ve iki güne kadar göreve gelmemek” ten verilen cezanın Bölge İdare Mahkemesi’nde iptali.

İstifa eden astsubaya “..Özrü olmaksızın yirmidört saatten fazla ve iki güne kadar göreve gelmemek” ten verilen cezanın Bölge İdare Mahkemesi’nde iptali.

Jandarma Astsubaya "İzinsiz veya kurumunca kabul edilebilir bir özrü olmaksızın yirmidört saatten fazla ve iki güne kadar (ikinci gün dahil) göreve gelmemek" ten verilen cezanın iptali konusunda Bölge İdare Mahkemesi kararıdır.

İstifa eden astsubaya “..Özrü olmaksızın yirmidört saatten fazla ve iki güne kadar göreve gelmemek” ten verilen cezanın Bölge İdare Mahkemesi’nde iptali.

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Astsubay olarak görev yapan personelin, il içi naklen atama talebinden sonra ataması yapılır. Aynı gün atamasının yapıldığı diğer ilçede göreve başlar, akabinde izin kullanmadığı için 15 gün mehil izni talep eder. Mehil izni talebi “görev yoğunluğu ve iki personelin izinde olması” sebebiyle red edilir.

Bunun üzerine Jandarma Karakol Komutanlığı İdari İşler Astsubaylığına istifa dilekçesi verir. İstifa dilekçesi verdikten sonra 1,5 gün göreve gitmez ve göreve gelmediği sürelerin de mehil müddetinden sayılması için dilekçe verir. Jandarma Astsubay hakkında “İzinsiz veya kurumunca kabul edilebilir bir özrü olmaksızın yirmidört saatten fazla ve iki güne kadar (ikinci gün dahil) göreve gelmemek ten soruşturma açılarak “1 Gün Aylıktan Kesme Cezası” verilir.

Astsubayın ilk derece mahkemesinde açılan davası red edilir. Bölge İdare Mahkemesine itiraz edilerek astsubaya verilen ceza Bölge İdare Mahkemesinde İPTAL ettirilir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

jandarma il ici atama istifa mehil izni 1
jandarma il ici atama istifa mehil izni 2
jandarma il ici atama istifa mehil izni 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Murat
  2 sene önce
  0 0

  Yol harcırahları ile ilgili bir gelişme var mı.

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Şu an için bir gelişme yok maalesef..

Sıradaki haber:

Alopesi areata cilt hastalığı tanısıyla elenen bekçi adayının kazanılan mahkeme kararıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.