a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Eşini hastaneye götürdüğü için göreve geç kalan polise yapılması gereken faaliyete geç kalmaktan ceza.

Eşini hastaneye götürdüğü için göreve geç kalan polise yapılması gereken faaliyete geç kalmaktan ceza.

Eşinin hastalığı nedeniyle göreve geç giden polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Eşini hastaneye götürdüğü için göreve geç kalan polise yapılması gereken faaliyete geç kalmaktan ceza.

Boşanma aşamasında olan polis memurunun eşi konuşmak için gelir. Polis memurunun eşi aralarındaki konuşma esnasında rahatsızlanır. Bu olay polis memurunun akşam göreve gideceği zamana yakın bir zaman diliminde olur. Polis memuru sorumlu amirini arayıp konu hakkında bilgi verir ve eşini hastaneye götüreceğini bu yüzden göreve geç kalabileceğini söyler. Sorumlu amir akşam memuru denetlemeye gelir ve polis memuru göreve gelmediği gerekçesiyle rapor düzenler. Yaklaşık 20 dakika sonra polis memuru göreve gelir ve amiri arayıp bilgi verir. Ancak amir polis memuru hakkında tuttuğu raporu işleme koyar ve polis hakkında soruşturma açılır.

Polis memuru hastalanan eşini hastaneye götürür ve eşi tedavi edilir. Polis memurunun eşinin hastaneye giriş yaptığına ve tedavi olduğuna dair Epikriz raporu da düzenlenir.

Polis memuru hakkında “izinsiz veya kurumca kabul edilebilir bir mazereti olmaksızın yapılması gereken faaliyete geç kalmak” tan açılan soruşturma sonunda UYARMA CEZASI verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak “…yapılması gereken faaliyete geç kalmak” tan verilen CEZANIN İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

yapılması gereken faaliyete geç kalmak
hasta eşini hastaneye götürdüğü için göreve geç giden polise yapılması gereken faaliyete geç kalmaktan ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Branştan çıkarılan polis memurunun yeniden branşa dönmesi. Özel harekat polisinin branşa dönmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.