a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Eşine karşı sert üslupla konuşan başpolise verdiği tepki nedeniyle “amire saygısız davranmak”tan polise verilen cezanın iptali

Eşine karşı sert üslupla konuşan başpolise verdiği tepki nedeniyle “amire saygısız davranmak”tan polise verilen cezanın iptali

Başpolis memuruna "senin derdin ne" diyen polis memuruna "amire saygısız davranmak"tan verilen cezanın iptalidir.

Eşine karşı sert üslupla konuşan başpolise verdiği tepki nedeniyle “amire saygısız davranmak”tan polise verilen cezanın iptali

Başpolis memuru yeni doğum yapan, bebeği rahatsız olan bayan polis memuru ile konuşurken sert ve kırıcı bir üslupla konuşur. Bayan memur konuyu polis memuru olan eşine anlatır. Konuyu öğrenen polis memuru, eşine karşı takındığı tavır nedeniyle başpolis memuruyla konuşmaya gelir ve konuşma esnasında “senin derdin ne” şeklinde hitapta bulunduğu için “görev sırasında amir veya üstlerine saygısız davranmak” tan soruşturma açılarak 4 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak, eşine karşı yapılan sert üslup nedeniyle başpolise verdiği tepkiden dolayı amire saygısız davranmak‘tan verilen disiplin cezasının İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

baspolise amire saygisizliktan polise ceza 1
başpolis memuru amir

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Nöbet görevine gelmemek veya belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten Çevik Kuvvet polisine verilen cezanın iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.