a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Nöbet görevine gelmemek veya belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten Çevik Kuvvet polisine verilen cezanın iptalidir.

Nöbet görevine gelmemek veya belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten Çevik Kuvvet polisine verilen cezanın iptalidir.

İletişim kopukluğu nedeniyle görev yerine geç giden çevik kuvvet polisine verilen cezanın iptal edilmesi.

Nöbet görevine gelmemek veya belirlenen kurallara aykırı hareket etmekten Çevik Kuvvet polisine verilen cezanın iptalidir.

İstanbul Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü C Bölgesi Özel Tim Grup Amirliği emrinde görev yapan çevik kuvvet polisleri ilk olarak “24 Erzincan Spor” takımı takibinde görevlendirilir. Görev bitiminin 21:30 da olacağı ve bu saatte çıkış yapılacağı belirtilir. Emniyet personelleri arasında kullanılan haberleşme aleti telsizden anons edilmek yerine, egm’ce daha önce yasaklanan whatsapp üzerinden çıkış saatinin 12:20 olduğu ve yeni görev alanı olan Recep Tayyip ERDOĞAN stadına geçileceği yönünde mesaj atılır. Atılan mesaj saat 12:25 te görülerek 12:30 da araca binilip yeni görev alanına gidilir. Polis memurlarının görev alanına neden geç geldikleri sorulur ve gerekli izahat yapılır. İddiaya göre geç kalmalarına kızan komiser, polis memurlarına ceza olarak nöbet tutturmaya çalışır ve polis memurları cezalandırma şeklinde verilen nöbete gitmezler.

Bilgi; 7068 sayılı kanunda “Ceza Nöbeti” diye bir ceza yoktur, ayrıca ceza verme yetkisi il disiplin kurulundadır bu yüzden komiserin ceza verme yetkisi yoktur.

Polis memurları hakkında “amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek suçunu işledikleri, personelin can ve mal güvenliği tehlikede olduğuna kanaat getirilmediği” belirtilerek 24 ay uzun süreli durdurma cezası ile cezalandırılması teklif edilir. “Nöbet görevine gelmemek veya nöbet ya da nokta görevinde mevzuatla ve talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmek” ten ‘3 Günlük Aylıktan Kesme’ Cezası ve 3 Ceza Puanı ile cezalandırılır.

Avukat beyler tarafından polis memurunun açılan davası kazanılarak “Nöbet Görevine Gelmemek veya nöbet ya da nokta görevinde mevzuatla ve talimatlarla belirlenen kurallara aykırı hareket etmek” ten verilen disiplin cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

nobet gorevine gelmemek veya kurallara aykiri hareket etmek 1
nobet gorevine gelmemek veya kurallara aykiri hareket etmek 2
nobet gorevine gelmemek veya kurallara aykiri hareket etmek 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev dışında kavga ve mala zarar verme olayına karıştığı için Jandarma Astsubay ÜstÇavuş’a verilen cezanın Bölge İdare Mahkemesi’nde iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.