a

Ebys üzerinden gelen evrakları kontrol etmeyen polise verilen cezanın iptali

Ebys üzeriden gelen evrakları kontrol etmediği için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125. maddesinin B/a maddesi gereğince “verilen emir ve görevlerin tam ve zamanında yapılmasında, görev mahallinde kurumlarca belirlenen usul ve esasların yerine getirilmesinde, görevle ilgili resmi belge, araç ve gereçlerin korunması, kullanılması ve bakımından kusurlu davranmak” fiilini işlediği gerekçesiyle kınama cezası verilmesi teklif edilen memura, 657 sayılı dmk 125. madde 3. fıkra doğrultusunda bir derece hafif ceza olan dmk kanununun 125-A/a maddesi uyarınca UYARMA cezası verilmiş. Müvekkilin açılan davası ile UYARMA CEZASI da İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Silahı çalınan polis memuruna verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.